preloader

Lūdzu, uzgaidiet

Visi produkti
Visi produkti

5 padomi kā sagatavoties pavasarim un attīrīt savu organismu

5 padomi kā sagatavoties pavasarim un attīrīt savu organismu

Lielai daļai no mums pavasara tuvošanās nāk ar vēlmi iegūt jaunas enerģijas rezerves un jaunas ķermeņa aprises, lai pludmales sezonu sagaidītu ar prieku. Lai to veiksmīgi izdarītu ir jāpārskata ikdienā uzņemtās pārtikas atbilstība un kvalitāte. Mūsu ikdienas uzturs neapšaubāmi ietekmē mūsu veselību. Uzturam ir ļoti svarīga loma dažādu slimību attīstībā, gan arī  to profilaksē. Uzturam neapšaubāmi ir arī ļoti svarīga loma ķermeņa svara regulēšanā.

 

1.  Izvēlies ēdienreizes ar svaigiem augļiem un dārzeņiem.

Kad Latvijā vēl viss tikai sāk mosties un plaukt, citviet pasaulē jau sākusi gatavoties pirmā raža, kas atrodama mūsu veikalu plauktos. Tas ir mīts, ka šie produkti ir pilni ar pesticīdiem un nav kvalitatīvi, jo valstīs no kurām tie tiek ievesti, laikapstākļi jau šobrīd ir tādi, lai augļi un dārzeņi nogatavotos bez papildus stimulantiem un ķīmijas. Tāpēc izvēlies veidot savas ēdienreizes pamatā no svaigiem dārzeņu salātiem  un kā starp ēdienreižu uzkodas izmantot svaigus augļus.

 

2. Izvēlies mazkaloriju maltītes un uzkodas.

Lai attīrītu savu organismu un mazinātu smaguma sajūtu pēc ēšanas, izvēlies mazkaloriju maltītes, piemēram, zīmola Nutriless produktus.

Nutriless ir uztura sistēma svara uzturēšanai un kontrolei, izmantojot diētiskus mazkaloriju produktus, kas organismu nodrošina ar visām nepieciešamām uzturvielām. Diētu izstrādāja norvēģu ārsts - kardiologs Lars Hoije, kurš vēlējās saviem pacientiem piedāvāt iespēju palīdzēt attīrīt savu organismu.

Nutriless produkti satur daudz šķiedrvielu un olbaltumvielu, kā arī neaizstājamās taukskābes un bagātīgu vitamīnu un minerālvielu klāstu. To efektivitāte pierādīta 22 dažādos pētījumos, no kuriem daudzi notikuši Ziemeļvalstu vadošajās universitāšu klīnikās. Pētījumos iesaistīti gan cilvēki, kuri vienkārši grib attīrīt organismu, gan arī tie, kuriem liekais svars kombinējas ar citām veselības problēmām - sirds un asinsvadu slimībām, diabētu, reimatoīdo artrītu, svara pieaugumu, kas radies, atmetot smēķēšanu u.c. Pētījumu ietvaros veikto analīžu rezultāti liecina, ka ar šīs uztura sistēmas palīdzību cilvēkiem izdevies uzlabot kopējā holesterīna un zema blīvuma lipoproteīna rādītājus, kā arī stabilizēt cukura līmeni asinīs. Atsevišķos gadījumos pacientiem ar tikko diagnosticētu otrā tipa cukura diabētu pat  izdevies panākt, ka nav jāuzsāk medikamentu iekšķīga lietošana.

Uztura speciālisti brīdina, ka ēdienam jābūt pilnvērtīgam un jānodrošina visas vajadzīgas uzturvielas. Nutriless produkti to spēj. Organisma attīrīšanai ieteicami ļoti zemas kalorāžas produkti – vaniļas garšas (viena ēdienreize satur 117 kilokalorijas (kcal)), melleņu garšas (115kcal),  šokolādes garšas (122 kcal) un zemeņu garšas (122 kcal) kokteiļi, vistas garšas (120 kcal) un dārzeņu garšas (120 kcal) krēmzupas. Svara stabilizēšanai un organisma attīrīšanai paredzēti zemas kalorāžas produkti- 5 veidu batoniņi, kuri katrs satur ap 200kcal.

Šos produktus ieteicams kombinēt  ar tradicionāliem mazkaloriju ēdieniem, kā iesaka uztura speciālisti. Sievietēm dienā ieteicamas piecas, bet vīriešiem – sešas ēdienreizes pa vienam Nutriless produktam ik pēc 3 stundām. Šie produkti ir ērti lietošanā un katrā ēdienreizē cilvēks uzņem precīzi aprēķinātu sabalansētu uzturvielu daudzumu ar precīzi noteiktām kalorijām. Lietojot ļoti zemas kalorāžas produktus katrā maltītē organisms saņem aptuveni 600-800kcal dienā.

Fiziska slodze, lietojot tikai Nutriless produktus, ir vēlama, bet nevajag pārspīlēt. Par labu nāks mērenas aktivitātes, piemēram, pastaigas vai nūjošana, bet nav obligāti intensīvi treniņi sporta zālē vai maratons.

Lietošana: Lai pagatavotu porciju kokteiļa, šeikerī ielej 200 ml auksta ūdens, pievieno produkta paciņas saturu un sakrata. Izsalkums būs remdēts vismaz uz 3 stundām. Ja vēlas, kokteilim var pievienot arī svaigas (vai saldētas) ogas. Bet radoši lietotāji no tā gatavo arī dažādus desertus, un pat saldējumu. Savukārt, lai pagatavotu krēmzupu,  paciņas saturu rūpīgi jāsamaisa ar 200 ml karsta ūdens, un ja vēlas var pievienot zaļumus, vārītus dārzeņus vai pat vistas fileju. Savukārt batoniņi (zemas kalorāžas produkti), gatavi lietošanai uzreiz. Tos iecienījuši aktīvi cilvēki, kuri grib būt droši, ka svars paliks esošajās robežās. Tie glābj arī situācijās, kad citādi nav iespējams ieturēt veselīgu maltīti.

 

3. Nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm  svaigā gaisā

Nav noslēpums, ka cilvēkam dienā ieteicams vismaz 30min pavadīt laiku svaigā gaisā. Lai attīrītu organismu un uzlabotu pašsajūtu jāatrod sev piemērotākais veids fiziskajai slodzei, piemēram, garas pastaigas, nūjošana, skriešana vai vingrošana. Nav jāveic iespaidīgas distances skrienot, lai sasniegtu vēlamos rezultātus, panākumu atslēga ir sportot regulāri. Katru dienu veltot laiku pastaigai pēc kāda laika varēs just, ka pašsajūta uzlabojas, ir vairāk enerģijas un pēc pavadītā laika svaigā gaisā arī miegs ir labāks.

 

4. Dienā izdzer pietiekami daudz ūdens

Dienā ieteicams izdzert 1,5-2,5l ūdens, lai organisms spētu normāli funkcionēt. Jāatceras, ka kafija ūdeni no organisma izvada un ieteicams pēc katras kafijas tasītes izdzert tikpat daudz ūdens. Ja organismu apgādāsi ar pietiekamu daudzumu ūdens, tava āda izskatīsies veselīga, pati būsi moža un enerģijas pilna.

 

5. Izgulies

Veselīgs miegs ir vitāli svarīgs cilvēka organismam, ieteicams miegā pavadīt vismaz 7 stundas, lai organisms spētu atjaunoties. Pats galvenais, neieturi maltītes īsi pirms gulētiešanas un izvairies no ekrānu lietošanas gatavojoties naktsmieram. Visi šie faktori ietekmēs miega kvalitāti.

 

Galvenais atcerēties mērenību, jo bieži vien daudz pavasara sezonā izvēlās uzsākt daudz jaunus paradumus šādi radot stresu organismam. Šāda pakļaušana stresam neveicinās organisma attīrīšanos un nedos ilglaicīgu efektu. Ieklausies savā ķermenī un tieši tas arī būs pareizais ceļš uz organisma attīrīšanu. Pavasaris un vasara nav ārkārtējs periods, kam īpaši jāgatavojas – tie atnāks un aizies, taču, mainot savus paradumus, jūs varat parūpēties par labu pašsajūtu un veselīgu uzturu gada garumā, un tas būs daudz vērtīgāk par īslaicīgu organisma attīrīšanu vai ēšanas ierobežojumiem.