Visi produkti
Visi produkti
PANZILAN 20 mg zarnās šķīstošās tabletes, 14 gab., N14
PANZILAN 20 mg zarnās šķīstošās tabletes, 14 gab., N14

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma!
Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

PANZILAN 20 mg zarnās šķīstošās tabletes, 14 gab., N14

Bezrecepšu zāles
Produkta kods: 72256
Produkta zīmols: PANZILAN
  Panzilan lieto īslaicīgai atviļņa simptomu (piemēram, dedzināšanas aiz krūšu kaula, skābes regurgitācijas) ārstēšanai pieaugušajiem.
3,15 €
Prece ir noliktavā

Produkta attēls var atšķirties no reālā produkta izskata.

Vairāk par iespējamajiem piegādes veidiem

  Panzilan lieto īslaicīgai atviļņa simptomu (piemēram, dedzināšanas aiz krūšu kaula, skābes regurgitācijas) ārstēšanai pieaugušajiem.


Panzilan aktīvā viela ir pantoprazols, kas noblē sūkni”, kas veido kuņģa skābi. Līdz ar to samazinās kuņģī veidotās skābes daudzums.

 

Panzilan lieto īslaicīgai atviļņa simptomu (piemēram, dedzināšanas aiz krūšu kaula, skābes regurgitācijas) ārstēšanai pieaugušajiem.

Atvilnis ir skābes plūsma no kuņģa atpakaļ uz barības vadu, kur tādēļ rodas iekaisums un sāpes. Tas var izraisīt Jūsu simptomus, piemēram, sāpīgu dedzināšanas sajūtu krūtīs, kas izstaro uz rīkli (dedzināšana aiz krūšu kaula), un skābu garšu mutē (skābes regurgitācija).

 

Skābes atviļņa simptomi un dedzināšana aiz krūšu kaula var sākt mazināties jau pēc vienas Panzilan terapijas dienas, taču šīs zāles nenodrošina lītēju simptomu izzušanu. Lai atvieglotu simptomus, tabletes var būt jālieto 2 - 3 dienas pēc kārtas.

 

Ja pēc 2 nedēļām nejūtaties labāk vai jūtaties sliktāk, Jums jākonsultējas ar ārstu.

 Nelietojiet Panzilan šādos gadījumos:

 • ja Jums ir alerģija pret pantoprazolu, soju, zemesriekstiem vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu;
 • ja lietojat zāles, kas satur atazanavīru (HIV infekcijas ārstēšanai).

Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits teicis, vai tieši tā kā aprakstīts šajā lietošanas instrukcijā. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

 

Ieteicamā deva ir viena tablete dienā. Nepārsniedziet ieteicamo devu 20 mg pantoprazola dienā.

 

Jums jālieto šīs zāles vismaz 2 līdz 3 dienas pēc kārtas. Pārtrauciet Panzilan lietošanu, ja Jūsu simptomi pilnīgi izzuduši. Jūs varat sajust skābes atviļņa un dedzināšanas simptomu mazināšanos pat jau vienu dienu pēc Panzilan lietošanas, bet šīs zāles nav domātas tūlītējai simptomu mazināšanai.

 

Ja Jūsu simptomi nav izzuduši pēc nepārtrauktas šo zāļu lietošanas 2 nedēļas, konsultējieties ar savu ārstu. Nekonsultējoties ar ārstu, nelietojiet Panzilan tabletes ilgāk par 4 nedēļām.

 

Lietojiet tableti pirms maltītes, katru dienu vienā laikā. Jums jānorij tablete vesela, uzdzerot nedaudz ūdens. Tableti nedrīkst sakost vai smalcināt.

Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

 

Ja Jums novērojama kāda no šīm nopietnajām blakusparām, rtrauciet šo tablešu lietošanu un nekavējoties pastāstiet par to savam ārstam vai sazinieties ar tukās slimnīcas neatliekamās palīdzības nodu.

 • Nopietnas alerģiskas reakcijas (reti: var rasties līdz 1 no 1 000 cilvēkiem): paaugstinātas jutības reakcijas, tā saucamās anafilaktiskās reakcijas, anafilaktiskais šoks un angioedēma. Tipiskie simptomi ir: sejas, lūpu, mutes, mēles un/vai rīkles pietūkums, kas var apgrūtināt rīšanu vai elpošanu, izsitumi (nātrene), smags reibonis ar ļoti ātru sirdsdarbību un stipru svīšanu.
 • Nopietnas ādas reakcijas ( nav zināmi: nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): izsitumi ar ādas pietūkumu, pūšļu veidošanos vai lobīšanos, ādas bojājums un asiņošana ap acīm, degunu, muti vai dzimumorgāniem un strauja vispārējā veselības stāvokļa pasliktināšanās vai izsitumi pēc saules gaismas iedarbības.
 • Citas nopietnas reakcijas (nav zināmi: nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): ādas un acu dzelte (ko izraisa smags aknu bojājums) vai nieru saslimšana, piemēram, sāpīga urinēšana un sāpes muguras lejasdaļā ar drudzi.

 

Citas blakusparādības var būt sekojošas:

 • Bieži (var novērot līdz 1 no 10 cilvēkiem): labdabīgi polipi kuņģī.

 

 • Retāk (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem): galvassāpes; reibonis; caureja; slikta dūša, vemšana; vēdera uzpūšanās un meteorisms; aizcietējums; sausa mute; sāpes vēderā un diskomforts; izsitumi uz ādas vai nātrene; nieze; vājums, nespēks vai vispārējs savārgums; miega traucējumi; aknu enzīmu līmeņa paaugstināšanās asinīs.

 

 • Reti: garšas sajūtas traucējumi vai pilnīgs garšas sajūtas zudums; redzes traucējumi, piemēram, redzes miglošanās; sāpes locītavās; muskuļu sāpes; ķermeņa masas pārmaiņas; paaugstināta ķermeņa temperatūra; ekstremitāšu tūska; depresija; paaugstināts bilirubīna un tauku līmenis asinīs (uzrādīts asinsanalīzēs), krūšu palielināšanās vīriešiem; augsta temperatūra un strauja cirkulējošo graudaino balto asins šūnu skaita samazināšanās (redzams asinsanalīzēs).

 

 • Ļoti reti (var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem): dezorientācija; trombocītu skaita mazināšanās asinīs, kas biežāk nekā parasti var izraisīt asiņošanu vai asinsizplūdumus; balto asins šūnu skaita samazināšanās, kas var izraisīt daudz biežāku infekcijas rašanos; vienlaicīga patoloģiska sarkano un balto asins šūnu, kā arī trombocītu skaita samazināšanās (redzams asinsanalīzēs).

 

 • Nav zināmi: halucinācijas, apjukums (īpaši pacientiem, kuriem šādi simptomi ir anamnēzē); pazemināts nātrija līmenis asinīs; pazemināts magnija līmenis asinīs, izsitumi, iespējams, ar sāpēm locītavās, tirpšanas, durstīšanas sajūta, “skudriņas”, dedzināšanas sajūta vai nejutīgums.

Zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.

 

Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

 

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz blistera vai pudelītes un kartona kārbas pēc EXP. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

 

Tabletēm plastmasas pudelē: pēc pirmās atvēršanas Panzilan drīkst lietot trīs mēnešus.

 

Neizmetiet šīs zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

PANZILAN 20 mg zarnās šķīstošās tabletes, 14 gab., N14
PANZILAN 20 mg zarnās šķīstošās tabletes, 14 gab., N14
3,15 €
3,15 €
Prece ir noliktavā
Brīdinājumi:

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms Panzilan lietošanas pastāstiet savam ārstam, ja:

 • 4 vai vairāk nedēļas nepārtraukti esat lietojis zāles, kas mazina dedzināšanu aiz krūšu kaula vai gremošanas traucējumus;
 • esat vecāks par 55 gadiem un ik dienas lietojat kādu bezrecepšu medikamentu gremošanas traucējumu ārstēšanai;
 • esat vecāks par 55 gadiem un Jums radušies jauni, vai nesen mainījušies esošie simptomi;
 • Jums iepriekš bijusi kuņģa čūla vai kuņģa un zarnu trakta operācija;
 • Jums ir aknu slimība vai dzelte (āda vai acis kļuvušas dzeltenas);
 • Jūs regulāri apmeklējat ārstu nopietnu sūdzību vai slimību dēļ;
 • Jums paredzēts veikt endoskopisku izmeklēšanu vai izelpas izmeklējumu, ko sauc par C- urīnvielas testu;
 • Ja Jums kādreiz ir bijusi ādas reakcija c ārsšanās ar Panzilan līdzīgām zām, kas samazina kģa skābi.
 • Jums ir jāveic specifiska asinsanalīze (hromogranīna A noteikšanai).

 

Lietojot ilgāku laiku, Panzilan var izraisīt papildu riskus, piemēram,  magnija līmeņa pazemināšanos asinīs (iespējamie simptomi ir nogurums, nekontrolējamas muskuļu kontrakcijas, dezorientācija, krampji, reibonis, paātrināta sirdsdarbība). Zems magnija līmenis asinīs var izraisīt arī kālija un kalcija līmeņa pazemināšanos asinīs. Konsultējieties ar savu ārstu, ja lietojat šīs zāles ilgāk par 4 nedēļām. Ārsts var lemt par regulāru asins analīžu veikšanu, lai kontrolētu magnija līmeni.

 

Ja Jums uz ādas rodas izsitumi, īpaši vietās, kas ir pakļautas saules gaismas iedarbībai, c iesjas ātrāk konsultējieties ar ārstu, jo ārsšana ar Panzilan var būt jāpārtrauc. Atcerieties pieminēt citas nevēlamas blakusparādības, piemēram, sāpes locītavās.

 

Preču forma: zarnās šķīstošās tabletes
Vecums: No 18 gadiem
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits teicis, vai tieši tā kā aprakstīts šajā lietošanas instrukcijā. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam. Ieteicamā deva ir viena tablete dienā. Nepārsniedziet ieteicamo devu 20 mg pantoprazola dienā. Jums jālieto šīs zāles vismaz 2 līdz 3 dienas pēc kārtas. Pārtrauciet Panzilan lietošanu, ja Jūsu simptomi pilnīgi izzuduši. Jūs varat sajust skābes atviļņa un dedzināšanas simptomu mazināšanos pat jau vienu dienu pēc Panzilan lietošanas, bet šīs zāles nav domātas tūlītējai simptomu mazināšanai. Ja Jūsu simptomi nav izzuduši pēc nepārtrauktas šo zāļu lietošanas 2 nedēļas, konsultējieties ar savu ārstu. Nekonsultējoties ar ārstu, nelietojiet Panzilan tabletes ilgāk par 4 nedēļām. Lietojiet tableti pirms maltītes, katru dienu vienā laikā. Jums jānorij tablete vesela, uzdzerot nedaudz ūdens. Tableti nedrīkst sakost vai smalcināt.

Aktīvā viela ir pantoprazols (Pantoprazolum).

Katra zarnās šķīstošā tablete satur 20 mg pantoprazola (nātrija seskvihidrāta veidā).

Citas sastāvdaļas:

tabletes kodols: maltīts, krospovidons (B tips), karmelozes nātrija sāls, bezūdens nātrija karbonāts, kalcija stearāts.

tabletes apvalks: polivinilspirts, talks, titāna dioksīds (E 171), makrogols 3350, sojas lecitīns, dzeltenais dzelzs oksīds (E 172), bezūdens nātrija karbonāts, metakrilskābes/etilakrilāta kopolimērs (1:1), nātrija laurilsulfāts, polisorbāts 80, trietilcitrāts.