preloader

Lūdzu, uzgaidiet

Visi produkti
Visi produkti

Intīmā higiēna vasarā

Intīmā higiēna vasarā

Vasaras sezonā intīmajai higiēnais jāpievērš pastiprinātāka uzmanība, jo svīšana un mitrums ir labvēlīga vide infekciju un iekaisuma attīstībai.

Ikvienai sievietei reproduktīvajā vecumā ir izdalījumi no maksts, kas aizkavē mikroorganismu iekļūšanu makstī un aizsargā to pret infekcijām. Tas ir pilnīgi normāli, un par to ikdienā nav jāsatraucas. Tomēr, ir vairāki ieradumi, ko vēlams iekļaut savā ikdienā, lai nerastos diskomforta sajūta, kas var kļūt par cēloni ginekoloģiskai saslimšanai.

Bikšu un šortu vietā izvēlies kleitu vai svārkus

Karstā laikā apģērbam jābūt vieglas un elpojošam, jo ciešs apģērbs kā džinsi veicina svīšanu un baktēriju veidošanos. Tas pats attiecināms arī uz apakšveļu, lai gan, regulāra tās mainīšana šķiet pašsaprotama, atceries, lai pēc intensīva treniņa tavas apakšbikses ir sausas. Mitra un silta vide ir lieliska vieta, kur vairoties baktērijām.

Izvēlies dabīgu materiālu apakšveļu

It īpaši vasaras karstajā laikā ieteicams izvēlēties brīvu un elpojošu apakšveļu, lai mazinātu intīmās zonas svīšanu. Vislabāk, ja apakšveļa ir no kokvilnas.

Vasarā ieteicams doties gulēt bez apakšveļas, lai āda var brīvi elpot un nesvīstu.

Nelieto biksīšu ieliktnīšus bez vajadzības

Ikdienas gaitās bez iemesla nav ieteicams lietot biksīšu ieliktnīšus, lai intīmā zona pēc iespējas vairāk tiktu vēdināta un pie tās piekļūtu gaiss, kas mazinātu svīšanu. Ja tomēr ir nepieciešamība pēc biksīšu ieliktnīšiem, ieteicams tos izvēlēties bez smaržvielām un mainīt ik pēc 4 stundām.

Izvēlies piemērotus intīmās higiēnas produktus

Sievietei ikdienā pietiek ar mazgāšanos divas reizes dienā - no rīta un vakarā. Biežāk nav ieteicams, jo var izjaukt maksts pH līmeni. Visbiežākā kļūda intīmās higiēnas kopšanā ir nepiemērotu produktu lietošana, piemēram, maksts mazgāšana ar dušas želejām, kas paredzētas ķermeņa kopšanai. Šādi līdzekļi var izjaukt dabisko mikrofloru, maksts tiek pārāk kairināta, tiek iznīcinātas labvēlīgās baktērijas un var rasties iekaisums. Tāpēc ļoti ieteicams intīmo zonu mazgāt, izmantojot speciālus intīmai higiēnai paredzētos mazgāšanas līdzekļus. Tāpat nav ieteicams lietot sūkli, jo tas var izraisīt ievainojumus intīmajā zonā. Vasarā kā arī visās pārējās sezonās nav ieteicama maksts iekšķīga skalošana, jo tiek samazinātas maksts dabīgās aizsargspējas un radīti labvēlīgi apstākļi infekcijām un iekaisumiem.

Bieži vien dzirdēts apgalvojums, ka pietiek intīmo zonu kopt tikai ar siltu ūdeni. Tā nav, jo sievietes intīmo zonu klāj neliela tauku kārtiņa, tāpēc lietojot speciālos intīmās zonas kopšanas līdzekļus, ir vieglāk noskalot tauku virskārtu un atbrīvoties no nepatīkamā aromāta un saglabāt gļotādā normālu pH līmeni.

Izvēloties intīmās kopšanas līdzekli, pārliecinies, ka tas nesatur ziepes vai spirtu, ir hipoalerģisks un klīniski, ginekoloģiski pārbaudīts.