Revolucionāra tehnoloģija cīņā ar ādas pigmentāciju

Revolucionāra tehnoloģija cīņā ar ādas pigmentāciju

Ādas pigmentācija ir problēma, ar kuru jau 2040. gadā saskarties līdz pat 2/3 cilvēku pasaulē[1]. Šobrīd vairāk nekā 62% dermatologu risina savu klientu ādas pigmentācijas plankumu problēmas[2]. Vēl jo vairāk, pēc 34 valstīs veiktās testēšanas, vairāk nekā 48 tūkstošu personu grupā norāda, ka pigmentācijas plankumi negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti. Labā ziņa ir tāda, ka ar pigmentācijas plankumiem var efektīvi cīnīties!

Kā rodas pigmentācijas plankumi?

Mūsu ādā dabīgā veidā ir sastopams melanīns. Tā ir sastāvdaļa, kas sargā ādu no saules starojuma un piešķir ādai toni. Kad tiek saražots pārmērīgs melanīna daudzums, ir novērojams nevienlīdzīgs ādas tonis un krāsas izmaiņas, kas izpaužas kā tumšāki plankumi uz ādas.

Kā rodas šis pārmērīgais daudzums? Tas ir iekaisuma efekts, ko var izraisīt saules iedarbība, dabas piesārņojums, kā arī tādi faktori kā: vecums, ģenētika vai grūtniecība. Dermatoloģe Dr. Agņeška Baņka-Vrona (Dr Agnieszka Bańka-Wrona) norāda: "Katras iekaisuma radītas izmaiņas, kas parādās uz ādas, var atstāt uz tās neestētiskas krāsas izmaiņas. Šobrīd visbiežāk tas ir attiecināms uz pacientiem ar aknes problēmām, bet jo īpaši ar akni un jūtīgu ādu."

Pigmentācijas plankumu tipi

Atipiska pigmentācija skar personas gandrīz jebkurā vecumā un var parādīties uz dažādiem ādas fototipiem. Izšķir 3 galvenos pigmentācijas plankumu tipus:

  • Lentigo, jeb saules izraisīti pigmentācijas plankumi
  • Melazma, galvenokārt saistāma ar hormonālā līdzsvara traucējumiem
  • Pēciekaisuma krāsas izmaiņas, kas rodas pēc aknes, procedūrām un rētām.

Bieži tiek uzskatīts, ka ādas pigmentācijas plankumi lielākoties ir gaišāku fototipu problēma. Taču tas ir maldinošs uzskats, jo ar tiem saskaras arī personas ar tumšāku ādas toni - šie fototipi biežāk saskaras ar melazmu un pēciekaisuma krāsas izmaiņām, bet personas ar gaišāku ādas toni biežāk saskaras ar saules iedarbības izraisītiem pigmentācijas plankumiem.

 

Kāpēc ir tik grūti tikt vaļā no pigmentācijas plankumiem?

Lielākā daļa no iepriekš hiperpigmentācijas ārstēšanā izmantotajiem risinājumiem koncentrējās uz melanīna jeb tumšā pigmenta bloķēšanu. Taču melanīns piešķir mūsu ādai neatkārtojamu toni un ir nepieciešams aizsardzībai no UV stariem - melanīna produkcijas nobloķēšana nav optimāla ārstēšanas metode un var izraisīt atkārtotu pigmentācijas plankumu parādīšanos.

Hiperpigmentācijas gadījumā var palīdzēt lāzerterapija, taču šādas procedūras saistās ar augstiem izdevumiem un vairākām iespējamām blakusparādībām. Vispopulārākā metode cīņā ar vidēji stipri izteiktiem pigmentācijas plankumiem ir kosmētiskie līdzekļi, taču šādas ārstēšanas efekti prasa laiku, bet speciāli izstrādāti produkti ar aktīvām sastāvdaļām bieži izraisa kairinājumus, ādas lobīšanos un apsārtumus, kas var radīt nevēlēšanos tos regulāri un apzināti lietot.

Kas tādā gadījumā jāpielieto pret apsārtumiem?

Revolūcija cīņā ar pigmentācijas plankumiem ir jauna, patentēta molekula Melasyl™, kas ir La Roche-Posay zīmola ekspertu 18 gadu laikā veikto pētījumu rezultāts. Pretstatā ar iepriekš pazīstamām aktīvajām sastāvdaļām, tā pārtver lieko melanīnu pirms tas atstās pēdas uz ādas.

Jaunais MELA B3 serums no zīmola La Roche-Posay, kura pamatā ir šī inovatīvā sastāvdaļa Melasyl™, ir izstrādāts tā, lai ātri un efektīvi cīnītos ar pigmentācijas radītiem traucējumiem. Pētījumos apstiprinājās, ka efekti kļūst pamanāmi jau pēc seruma lietošanas 1 nedēļas garumā!* Produkts ir klīniski testēts uz dažādiem ādas veidiem un toņiem, un ir pierādīts, ka tas iedarbojas arī uz seniem un ilgi noturīgiem pigmentācijas plankumiem. Kas ir īpaši svarīgi, Melasyl™ netraucē dabīgos ādas procesus un neizraisa kairinājumus.

Seruma formula ir bagātināta ar 10% niacinamīdu, kas nomierina ādu un apvienojumā ar pārējām sastāvdaļām novērš visbiežākās problēmas, kas ir vērojamas līdztekus ādas pigmentācijai.

MELA B3 seruma konsistence ir maiga, tā ir želejveida un ātri uzsūcas, smarža svaiga un patīkama. Smaržu kompozīcija tika testēta saskaņā ar visbargākajām antialergēnu normām.

Tas ir revolucionārs risinājums, kuram ir 5 priekšrocības, iedarbojoties uz ādu ar pigmentācijas traucējumiem. MELA B3 seruma iedarbība:

  1. Cīnās pret iekaisumiem,
  2. Atjauno ādu,
  3. Plīlinga efekts,
  4. Piemīt antioksidējoša iedarbība,
  5. Degradē melanīna prekursorus.

Pilna ādas kopšanas rutīna cīņā ar ādas pigmentāciju

Dr. Agņeška Baņka-Vrona (Dr Agnieszka Bańka-Wrona) pasvītro: "Pamats pigmentācijas plankumu rašanās novēršanai, kā arī tādu, kas jau atrodas uz ādas terapijai - ir aizsardzībai no saules. [...] Papildus, ik rīta kopšanas rutīnā ir jāiekļauj saules aizsardzības produkti.”

Faktiski saules iedarbība ir viens no svarīgākajiem pigmentācijas plankumu rašanās iemesliem. Pārmērīgs UVA un UVB staru daudzums provocē liekā melanīna ražošanas procesu, kas izraisa brūno plankumu un ādas pigmentācijas plankumu parādīšanos uz ādas. Pārsvarā tās ir neregulāras, tumšas, mazākas vai lielākas izmaiņas.

Tapēc optimālam efektam, dienās ar lielāku vai ilgstošu saules iedarbību, obligāti jālieto saules aizsarglīdzekļi ar ļoti augstu aizsardzības līmeni, kā arī jāatceras par to atkārtotu uzklāšanu ik pēc 2 stundām.

La Roche-Posay zīmola portfolio atradīsiet ideālu produktu, kas apmierinās šo vajadzību - Anthelios UVMUNE fluīds, kas ir visefektīvākā aizsardzība no saules ar inovatīvu UV filtru: Mexoryl 400 pret visgarākajiem un viskaitīgākajiem UVA stariem. Tas Nodrošina plašu aizsardzības no UVA un UVB stariem spektru.

Ikdienas cīņā ar pigmentācijas plankumiem esam ieguvuši jaunu un efektīvu ādas kopšanas rutīnu!

*Klīniskais pētījums ar 73 sievietēm, pēc 8 nedēļu ilgas produkta lietošanas.

 

[1] Iekšējie aprēķini, kas balstīti uz demogrāfiskajām prognozēm.

[2] International Derm Barometer pētījums, 4. vilnis, 2022.