preloader

Lūdzu, uzgaidiet

NICORETTE 25 mg/16 h transdermāls plāksteris INVISIPATCH , 7 gab., N7

NICORETTE 25 mg/16 h transdermāls plāksteris INVISIPATCH , 7 gab., N7

Bezrecepšu zāles
Produkta kods: 67197
Nicorette invisipatch pieder zāļu grupai, ko lieto smēķēšanas pārtraukšanai kā „nikotīna aizvietojošā terapija”(NAT).
21,99 €
Prece ir noliktavā
Piegāde uz aptieku

Pērkot par 30€ un vairāk – bezmaksas | Pērkot līdz 30€,  piegādes cena ir 1,90€

1–2 darba dienas
Piegāde ar DPD kurjeru visā Latvijā

Pērkot par 35€ un vairāk – bezmaksas | Pērkot līdz 35€,  piegādes cena ir 2,90€

1–2 darba dienas
Piegāde uz DPD Paku Bodi

Īpašais piedāvājums! Bezmaksas piegāde no jebkuras pasūtījuma summas.

1–2 darba dienas

Uzmanību!

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

Produkta attēls var atšķirties no reālā produkta izskata.

. Vairāk par iespējamajiem piegādes veidiem

Uzmanību!

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Bezrecepšu zāles

Nicorette invisipatch pieder zāļu grupai, ko lieto smēķēšanas pārtraukšanai kā „nikotīna aizvietojošā terapija”(NAT).Nicorette invisipatch pieder zāļu grupai, ko lieto smēķēšanas pārtraukšanai kā „nikotīna aizvietojošā terapija”(NAT).

 

Nicorette invisipatch lieto tabakas atkarības ārstēšanai smēķētajiem, kuri ir motivēti atmest smēķēšanu, samazinot līdz minimumam cigarešu skaitu un nepatīkamās sajūtas, kuras smēķētājs izjūt, kad mēģina atmest smēķēšanu (piemēram, galvassāpes, bezmiegu, nemieru).

 

Kad Jūs pārtraucat smēķēšanu, Jūsu organisms nesaņem nikotīnu no tabakas, un tādēļ Jūs varat izjust šīs nepatīkamās sajūtas, ko sauc par abstinences sindromu. Nicorette invisipatch sastāvā esošais tīrais, terapeitiskais nikotīns palīdzēs Jums izvairīsieties no šī nepatīkamā sindroma.

 

Nicorette invisipatch transdermālais plāksteris nesatur veselībai bīstamas vielas, tādas kā darvu un oglekļa monoksīdu (tvana gāzi), kuras ir atrodamas cigarešu dūmos. Nicorette invisipatch satur nikotīnu tīrā veidā, kas absorbējas caur ādu 16 stundu laikā un aizvieto nikotīnu, kuru smēķētāji ieelpotu no cigaretes dūmiem.

 

Padoms un atbalsts parasti uzlabo veiksmes rādītājus.

Ja iespējams, lietojiet Nicorette invisipatch kā daļu no smēķēšanas atmešanas programmas.

NICORETTE 25 mg/16 h transdermāls plāksteris INVISIPATCH , 7 gab., N7
NICORETTE 25 mg/16 h transdermāls plāksteris INVISIPATCH , 7 gab., N7
21,99 €
21,99 €
Prece ir noliktavā
Brīdinājumi:

Nelietojiet Nicorette invisipatch plāksteri šādos gadījumos:

 • ja Jums ir alerģija pret nikotīnu vai kādu citu(6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.

 

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms Nicorette invisipatch lietošanas jautājiet padomu savam ārstam, ja

 • Jums nesen ir bijusi smaga sirds slimība, piemēram, insults vai infarkts. Jums ir sāpes krūšu kurvī;
 • Jums ir nekontrolēti paaugstināts asinsspiediens;
 • Jums ir vidēji smaga vai smaga aknu slimība vaismaga nieru slimība;
 • Jums ir kuņģa vai divpadsmit pirkstu zarnas čūla;
 • Jums ir cukura diabēts, jo pacientiem ar diabētu smēķēšanas atmešanu var pavadīt nepieciešamība pēc mazākas insulīna devas;
 • Jums ir neārstēta hipertireoze (vairogdziedzera pastiprināta funkcija) vai feohromocitoma (virsnieru audzējs);
 • Ja Jums ir psoriāze, hronisks dermatīts vai nātrene. Nelīmējiet Nicorette invisipatch uz bojātajiem ādas rajoniem.

 

Nicorette invisipatch plāksteris jānoņem pirms magnētiskās rezonanses procedūrām, lai izvairītos no apdegumu riska.

 

Tīrs nikotīns transdermālā plākstera formā ir mazāk kaitīgs nekā smēķējot tabaku.

Cilvēki, kuri jaunāki par 18 gadiem Nicorette invisipatch var lietot tikai, ja ārsts to ir rekomendējis. Nicorette invisipatch nedrīkst lietot cilvēki, kuri nesmēķē.

 

Bērni un pusaudži

Nicorette invisipatch plāksterus bez veselības aprūpes speciālista ieteikuma nedrīkst lietot personas, kas ir jaunākas par 18 gadiem. Pieredze ar Nicorette invisipatch plāksteru terapiju šajā vecuma grupā ir ierobežota.

Nikotīna deva, ko pieaudzis smēķētājs panes ārstēšanas laikā, mazam bērnam var radīt smagus saindēšanās simptomus un izrādīties letāla. Nikotīnu saturošas zāles nevajadzētu uzglabāt vietā, kur bērni tām varētu tiktu klāt vai norīt, lūdzu skatīt 4.9 apakšpunktu.

 

Citas zāles un Nicorette invisipatch transdermāls plāksteris

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.. Smēķēšanas pārtraukšanas dēļ var būt jāpielāgo deva. Pacientiem ar cukura diabētu smēķēšanas pārtraukšanas dēļ var būt nepieciešama mazāka insulīna deva.

Plākstera lietošanas laikā Jūsu organismā samazināsies nikotīna daudzums, un ar laiku tas vēl samazināsies salīdzinājumā ar to, kāds Jums bija smēķēšanas laikā. Šīs pārmaiņas var ietekmēt Jūsu organisma atbildes reakciju pret citām zālēm.

 

Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

 

Smēķēšana grūtniecības laikā asociējas ar tādiem riskiem kā intrauterīnas augšanas samazināšanās, priekšlaicīgas dzemdības vai nedzīvi dzimis bērns. Nikotīns iekļūst auglī un ietekmē tā elpošanas kustības un asinsriti. Ietekme uz asinsriti atkarīga no devas. Smēķēšana var nopietni kaitēt auglim vai zīdainim, tāpēc tā jāpārtrauc. Smēķējoša grūtniece vai sieviete, kura baro bērnu ar krūti Nicorette invisipatch plāksteri drīkst lietot tikai pēc ārsta vai farmaceita ieteikuma. Nicorette invisipatch plākstera radītais risks bērnam nav pilnībā noskaidrots. Nikotīna aizvietojošās terapijas priekšrocības grūtniecēm, kuras nevar atturēties bez šīs terapijas, būtiski pārsniedz smēķēšanas turpināšanas risku.

 

Nikotīns nelielā daudzumā nokļūst mātes pienā, un tas, pat lietojot terapeitiskas devas, var ietekmēt zīdaini. Nicotine invisipatch nedrīkst lietot sievietes, kuras baro bērnu ar krūti. Ja Jums ir nepieciešamība lietot NAT, lai palīdzētu atmest smēķēšanu, šajā gadījumā nikotīna daudzums, ko var saņemt zīdainis, ir ievērojami mazāks, un tas ir mazāk kaitīgs. Labākais ir lietot NAT, kur zāļu aktīvo vielu uzņem uzreiz (piemēram, ne plāksterus, bet Nicorette košļājamās gumijas vai Nicorette tabletes lietošanai zem mēles) un mēģināt tās lietot tūlīt pēc bērna barošanas ar krūti, nevis divu stundu laikā pirms barošanas ar krūti.

 

Salīdzinot labi zināmās blakusparādības, ko izraisa smēķēšana grūtniecēm un pārējiem cilvēkiem, farmaceitiskā nikotīna, ko izmanto ārstēšanas nolūkos, efekti nav zināmi. Tādejādi līdz šim nav specifisku ieteikumu par to, ka sievietei, kura vēlas grūtniecību, nepieciešama kontracepcija, ka daudz drošāka izvēle ir nesmēķēt un nelietot nikotīna aizstājterapiju.

­­Lai gan smēķēšana var ietekmēt vīrieša fertilitāti, nav pierādījumu, ka nepieciešama kontracepcija, laikā, kad vīrietis saņem nikotīna aizstājterapiju.

 

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus nav novērota.

Preču forma zālēm, uztura bagātinātajiem un medicīnas preparātiem: transdermāls plāksteris

Vienmēr lietojiet šis zāles saskaņā ar šo instrukciju vai saskaņā ar ārsta vai farmaceita norādījumiem.

Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

 

Ārstēšanās laikā ar Nicorette invisipatch jāmēģina pārtraukt smēķēšanu pilnībā.

Konsultācijas un atbalsts parasti palielina veiksmes iespēju.

 

Pieaugušie un gados vecāki pacienti

 

Ārstēšana ilgums ar Nicorette invisipatch plāksteriem parasti ir 12 nedēļas.

 

Uzsākot ārstēšanu, smēķēšana pilnībā jāpārtrauc jau pirmajā ārstēšanas dienā, tātad pēdējā cigarete ir bijusi vienu dienu iepriekš, pirms tiek uzlikts plāksteris uz ādas. Ārstēšanās laikā nesmēķēt.

 

Ārstēšanu sāk ar lielāku nikotīna devu saturošiem plāksteriem un tad pakāpeniski pāriet uz ārstēšanu ar mazāku nikotīna devu saturošiem plāksteriem.

Smēķētajiem ārstēšana ar plāksteri imitē nikotīna svārstības visas dienas garumā, un naktsmiera laikā nikotīns netiek saņemts. Ārstēšana ar nikotīnu saturošo plāksteri dienas laikā nerada nikotīna izraisītos miega traucējumus, ko novēro, ja nikotīnu saņem nakstmiera laikā.

 

Smēķētājiem ar augstu atkarības pakāpi (Fagerström nikotīna atkarības skala, kur dienā izmēķē ≥6 vai >20 cigaretēm) rekomendē sākt ar 1. soli, lietojot 25 mg/ 16 h plāksteri vienu reizi dienā, 8 nedēļas ilgi.

 

Pakāpeniski jāuzsāk atradīnāšanās no plākstera.  Viens 15 mg / 16 h plāksteris jālieto vienu reizi dienā 2 nedēļas, pēc tam 10 mg/16 h plāksteri vienu reizi dienā, 2 nedēļas ilgi.

 

Smēķētajiem ar zemu atkarību rekomendē sākt ar 2. soli ( 15 mg) 8 nedēļas ilgi un samazina devu līdz 3. solim ( 10 mg) pēdējās 4 nedēļas ilgi.

 

Smēķētāji ar augstu atkarību                                      Smēķētāji ar zemu atkarību

1. solis

Nicorette invisipatch

25 mg

Pirmās

8 nedēļas

 

 

 

2. solis

Nicorette invisipatch

15 mg

Nākošās

2 nedēļas

2. solis

Nicorette invisipatch 15 mg

Pirmās

8 nedēļas

3. solis

Nicorette invisipatch

10 mg

Pēdējās

2 nedēļas

3. solis

Nicorette invisipatch 10 mg

Pēdējās

4 nedēļas

 

Parasti Nicorette invisipatch plāksterus neiesaka lietot ilgāk par 6 mēnešiem, bet dažām personām ir nepieciešams garāks ārstēšanas periods, lai izvairītos no smēķēšanas ieradumu atgriešanās.

 

Ja Nicorette invisipatchtiek lietots saskaņā ar rekomendējamām devām, tas smēķēšanas atmešanas laikā palīdzēs kontrolēt ķermeņa masas pieaugumu.

 

Lietošana bērniem un pusaudžiem

 

Nicorette invisipatch plāksterus bez veselības aprūpes speciālista ieteikuma nedrīkst lietot personas, kas ir jaunākas par 18 gadiem. Pieredze ar Nicorette invisipatch plāksteru terapiju šajā vecuma grupā ir ierobežota.

 

Kā uzlikt plāksteri

Nicorette invisipatch plāksteris jāuzliek vienu reizi dienā uz tīras, sausas un veselas ādas, vietā, kur netraucē apmatojums, piemēram, uz augšstilba, augšdelma vai krūšukurvja. Lai novērstu ādas kairinājuma rašanos, šīs plākstera uzlikšanas vietas var variēt katru dienu un viena un tā pati vieta nav jāizmanto secīgi.

Plāksteris jāuzlīmē uz  veselas ādas, pieceļoties no rīta, un jānoņem pirms gulētiešanas. Uzsūkšanās periods ir 16 stundas, kuru laikā smēķētāju vēlme pēc nikotīna tiek apmierināta, un miegs netiek traucēts. Ja Jūs izmantojiet dušu vai vannu, plāksteris nav jānoņem.

 

 1. Pirms plākstera uzlikšanas nomazgājiet rokas.
 2. Paciņu, kurā ievietots plāksteris, pa atzīmēto līniju vienā malā atgrieziet ar šķērēm. Atrodiet tīru, sausu un no apmatojuma brīvu vietu uz ādas, tādu kā, augšstilbs, augšdelms vai krūšukurvis
 3. Noplēsiet plākstera sudraboto alumīnija slāni tik tālu, cik iespējams. Izvairieties pieskarties ar pirkstiem lipīgajai plākstera virsmai.
 4. Uzmanīgi uzlīmējiet lipīgo plākstera daļu uz ādas un noplēsiet atlikušo sudraboto alumīnija slāni.
 5. Ar plaukstu vai pirkstu galiem piespiediet plāksteri pie ādas.
 6. Paberzējiet visas plākstera maliņas, lai pārliecinātos, ka plāksteris ir pilnībā pielipis.

 

Pēc plākstera noņemšanas, izlietotais plāksteris ir jāizment.

Lietojot uz ādas eļļu vai talku, tas var aizkavēt plākstera pielipšanu.

Plāksteris nav jāatstāj uz ādas nakts miega laikā.

 

Ja Jūs esat aizmirsis noņemt plāksteri pirms nakts miega, Jūs variet turpināt ārstēšanu bez jebkāda pārtraukuma nākošajā rītā, noņemot veco plāksteri un uzliekot jaunu.

 

Ja Jums parādās nikotīna pārdozēšanas simptomi, nikotīna lietošana īslaicīgi jāpārtrauc. Ja nikotīna pārdozēšanas simptomi saglabājas, uzņemtā nikotīna daudzums jāsamazina, samazinot lietošanas biežumu vai devu.

 

Ja esat lietojis Nicorette invisipatch transdermālo plāksteri vairāk nekā noteikts vai kādu plāksteri ir paņēmis bērns

Pārmērīga nikotīna lietošana, uzņemot to ar nikotīna aizstājterapiju un/vai smēķējot, var radīt

pārdozēšanas simptomus.

Nikotīna pārdozēšana var būt, ja vienlaicīgi lietojat vairākus nikotīna saturošus plāksterus vai Jums ir ļoti zema nikotīna atkarība, vai lietojat citas nikotīna formas vienlaicīgi, ieskaitot smēķēšanu.

 

Pārdozēšanas simptomi ir akūtas nikotīna pārdozēšanas simptomi, piemēram, slikta dūša, siekalošanās, sāpes kuņģī, caureja, svīšana, galvassāpes, reibonis, traucēta dzirde un stiprs vājums. Lielu devu gadījumā augstāk minētiem simptomiem var sekot hipotensija (asinsspiediena pazemināšanās), vājš un neregulārs pulss, apgrūtināta elpošana, pilnīgs spēku izsīkums, ģībonis un ģeneralizēti krampji.

 

Nikotīna devas, kas ir labi panesamas pieaugušiem smēķētājiem ārstēšanas laikā, bērniem var radīt smagu saindēšanos un pat nāvi.

 

Ja esat lietojis pārāk daudz plāksteru vai bērns ir atvēris iepakojumu un uzlīmējis plāksteri, tūlīt to noņemiet un nekavējoties izstāstiet ārstam vai sazinieties ar tuvākās slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļu un paņemiet līdzi šo lietošanas instrukciju un zāļu paciņu.

 

Ja esat aizmirsis lietot Nicorette invisipatch transdermālo plāksteri

Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.

 

Ja pārtraucat lietot Nicorette invisipatch transdermālo plāksteri

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.

Ko Nicorette invisipatch transdermāls plāksteris satur

 

 • Aktīvā viela ir nikotīns (nicotinum).

Nicorette invisipatch 10 mg/16h

Viens transdermāls plāksteris, kura lielums ir 9 cm² satur 15,75 mg nikotīna (Nicotinum) un 16 stundu laikā no tā izdalās 10 mg nikotīna.

 

Nicorette invisipatch 15 mg/16h

Viens transdermāls plāksteris, kura lielums ir 13,5 cm² satur 23,62 mg nikotīna (Nicotinum) un 16 stundu laikā no tā izdalās 15 mg nikotīna.

 

Nicorette invisipatch 25 mg/16h

Viens transdermāls plāksteris, kura lielums ir 22,5 cm² satur 39,37 mg nikotīna (Nicotinum) un 16 stundu laikā no tā izdalās 25 mg nikotīna.

 

 • Citas sastāvdaļas ir:

Vidēji garu ķēžu triglicerīdi

Bāzisks butilēts metakrilāta kopolimērs

Polietilēna tereftalāta (PET) plēve

 

Akrilāta matrice

Akrila līmes šķīdums

Kālija hidroksīds

Nātrija kroskarmeloze

Alumīnija acetilacetonāts

 

Slānis, kas pirms plākstera uzlikšanas tiek noņemts

Polietilēna tereftalāta (PET) plēve, viena puse aluminizēta, abas puses silikonizētas.

Ainavas (horizontālais) skats netiek atbalstīts. Lūdzu, pagrieziet ierīci portreta (vertikālajā) skatā.