Grūtniecības plānošanas padomi: uz ko jāpievērš uzmanība un kā sagatavoties

Grūtniecības plānošanas padomi: uz ko jāpievērš uzmanība un kā sagatavoties

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem pasaulē ir aptuveni 48 miljoni pāru, kuriem nevar būt bērnu. Daudzi pāri sāk plānot bērnus ļoti laicīgi, ievērojot šo milzīgo problēmu. Viņi tam gatavojas, tāpēc ir svarīgi zināt ne tikai par parastajiem padomiem, bet arī par dažādiem novatoriskiem līdzekļiem, ar kuriem jūs varat palikt stāvoklī.

Zīdaiņu plānošana un pareiza sagatavošanās grūtniecībai var būt pazīstama pāriem, kas sapņo par mazuļiem. Ir svarīgi atcerēties, ka tas prasa gan vīriešu, gan sieviešu ikdienas ieradumus. Pēc speciālistes domām, grūtniecības plānošanai vajadzētu būt atbildīgas sagatavošanās posmam un ir svarīgi par to domāt iepriekš.

5 svarīgi sagatavošanās posmi:

1. Plānojot bērnus, abiem vecākiem ir svarīgi iepriekš atbrīvoties no kaitīgajiem ieradumiem - smēķēšanas (ne tikai aktīvās, bet arī pasīvās), alkohola lietošanas, samazināt kofeīna daudzumu, kā arī pievērst lielāku uzmanību pareizam uzturam, ēst labi sagatavotu ēdienu, īpaši grūtniecības laikā.

2. Grūtnieces tiek aicinātas veltīt laiku fiziskām aktivitātēm, taču, ja jūs iepriekš neesat intensīvi vingrojusi, labāk ar to nepārspīlēt. Pirms grūtniecības iestāšanās sievietēm jāpievērš uzmanība ķermeņa masai, pārāk tievām sievietēm ir grūtības iestāties grūtniecībai, jo ovulācija var nenotikt viņu cikla laikā. Ieteicamais ķermeņa masas indekss ir 20-25.

3. Sievietēm ieteicams sākt lietot folātu vitamīnus pirms apaugļošanās. Ir svarīgi katru dienu patērēt 400-800 mg folijskābes, ieteicams sākt lietot trīs mēnešus pirms grūtniecības un darīt to pirmās 12-13 grūtniecības nedēļas.

4. Pirms mēģināt ieņemt bērnu, ieteicams konsultēties ar ārstu par kontracepcijas pārtraukšanu. Dažādiem kontracepcijas līdzekļiem nepieciešami atšķirīgi pārejas periodi ar laika ilgumu, kad ir iespējams atkal ieņemt bērnu.

5. Pāriem, kas plāno grūtniecību, ir arī ļoti svarīgi rūpēties par sevi, ieteicams izvairīties no mēģinājumiem palikt stāvoklī akūtu slimību gadījumā. Hronisku slimību gadījumā vislabāk ir palikt stāvoklī remisijas periodā. Pirms grūtniecības sievietēm ieteicams apmeklēt ārstus, ir lietderīgi konsultēties ar ginekologu, apmeklēt zobārstu un pārbaudīt veselību.

Mājas pasākumi, lai palīdzētu izprast sieviešu un vīriešu auglību

Bieži vien pāriem, kuri nespēj radīt bērnus, ir zema spermas auglība. Ātrās diagnostikas testi var arī palīdzēt identificēt šo problēmu. Vīriešiem bieži ir neērti ārstēties intīmo problēmu dēļ, bet vīriešu spermas testu var veikt mājās. Šis ātrais tests parāda, vai jūsu auglība ir normāla. Normāls aktīvo spermatozoīdu līmenis ir saistīts ar lielāku iespēju palikt stāvoklī.

Lai paliktu stāvoklī, ir svarīgi zināt, kad notiek ovulācija, un ovulācijas noteikšanai var izmantot testus. Ovulācijas diagnostikas tests nosaka luteinizējošā hormona LH līmeņa paaugstināšanos urīnā. Šis hormons vienmēr atrodas sievietes ķermenī, bet 24-36 stundas pirms ovulācijas sākas straujš pieaugums, norādot optimālās auglības dienas. Laikā, kad tests ir pozitīvs, var pieņemt, ka hormonu līmenis ir sasniedzis maksimumu un tas ir vislabvēlīgākais laiks grūtniecībai.

Labi kopts ciklu kalendārs var arī palīdzēt aprēķināt auglīgās dienas, izmantojot dažādas šodien pieejamās mobilās lietotnes, piemēram, Clue - Period un Cycle Tracker, Flo My Health un Period Tracker, Glow Period, Fertility Tracker utt., kā arī dažādi sīkrīki, tāpēc ieteicams izmēģināt vairākas iespējas un atrast sev piemērotāko.


Ja gada laikā jums nav izdevies palikt stāvoklī un jums regulāri ir dzimumattiecības, kā laikā nelietojat kontracepcijas līdzekļus, ieteicams konsultēties ar speciālistu.