Monakolīns K, kolagēns, biotīns un citas uztura bagātinātāju sastāvdaļas. Kā tās noder?

Monakolīns K, kolagēns, biotīns un citas uztura bagātinātāju sastāvdaļas. Kā tās noder?

Rudenī arvien vairāk cilvēku meklē uztura bagātinātājus un vitamīnus, kas palīdzētu uzturēt imūnsistēmu vai veicinātu skaistumu. Tomēr ne vienmēr ir viegli izvēlēties vispiemērotākās zāles no plašā diapazona. Azeta.lv skaidro, kāpēc vielas, ko bieži satur iegādātie uztura bagātinātāji, ir izdevīgas.

Monakolīns K. Ir interesants šīs vielas iegūšanas process- rīsu raudzēšana ar sarkano raugu. Monakolīna K un augu ekstraktu kombinācijas samazina holesterīnu, kā arī asinsrites traucējumu un trombozes risku un nomāc iekaisuma procesus taukos. Ir zinātniski pierādīts, ka monakolīns K pazemina sliktā (zema blīvuma) holesterīna līmeni.

D3 vitamīns. Tas ir taukos šķīstošs vitamīns, kas pazīstams arī kā kalciferols. D3 vitamīns palīdz ķermenim absorbēt kalciju, fosforu un magniju, regulē kalcija un fosfora uzsūkšanos zarnās, palīdz šīm vielām palikt kaulos un zobos, samazina rahīta, artrīta un osteoporozes risku, piedalās augšanas un nobriešanas procesos un ātrāk izvada svinu no ķermeņa. D3 vitamīns ir būtisks veselīgai nervu sistēmai un imūnsistēmai.

Kolagēns. Šī olbaltumvielu forma ir īpaši svarīga saistaudos un epitēlija audu pamatmembrānā. Šie gumijotie audi palīdz uzturēt skrimšļa integritāti, aizsargā, veicina dabisko sintēzi organismā un uztur labu locītavu, kaulu, ādas, matu un nagu veselību. Kolagēna piedevas bieži tiek papildinātas ar vitamīniem C, E un citiem savienojumiem, kas mudina ķermeni dabiski ražot "līmi". Kolagēns ir nepieciešams senioriem un sportistiem.

B6 vitamīns. Šo vitamīnu sauc arī par piridoksīnu. Tas ir ļoti svarīgi daudzos mūsu dzīves procesos: tas piedalās olbaltumvielu, aminoskābju, insulīna metabolismā, sarkano un balto asins šūnu veidošanā, kopumā - stiprina imūnsistēmu, samazina infekciju risku. B6 vitamīns ir svarīgs reimatisko slimību ārstēšanā, smadzeņu un nervu sistēmas normālā darbībā.

Selēns. Šo vielu var atrast gandrīz visos skaistumkopšanas vitamīnos. Tas ir īpaši novērtēts par tā antioksidanta īpašībām un spēju palēnināt dažādu slimību agrīnu progresēšanu. Selēns ir noderīgs matu augšanai, šūnu aizsardzībai, ādas stāvokļa uzlabošanai un sirds slimību profilaksei. Lai gan ķermenim nepieciešams ļoti mazs selēna daudzums, tas ir svarīgs dažādu ķermeņa procesu pareizai darbībai.

C vitamīns. To sauc arī par askorbīnskābi. Tā ir ūdenī šķīstoša viela, kas atrodama daudzos pārtikas produktos. Organismā tas darbojas kā antioksidants, aizsargājot šūnas no brīvo radikāļu bojājumiem. Brīvie radikāļi veidojas, kad mūsu ķermenis pārtiku pārvērš enerģijā. Cilvēki ir pakļauti brīvajiem radikāļiem smēķēšanas, gaisa piesārņojuma, dūmu, ultravioleto staru dēļ. C vitamīns ir svarīgs kolagēna ražošanai un brūču sadzīšanai.

Biotīns. Tas pieder B grupas vitamīnu grupai, kas pazīstams arī kā B7. Tas samazina matu izkrišanu un ir paredzēts, lai uzturētu normālu ādas stāvokli, hematopoēzi, nervu sistēmas darbību un normālus būtisko uzturvielu vielmaiņas procesus. Šis vitamīns aktīvi iesaistās daudzos vielmaiņas procesos: olbaltumvielās, taukos un ogļhidrātos, regulē holesterīnu un glikozi organismā, pastiprina C vitamīna iedarbību, novērš iekaisuma procesu attīstību ādā un palēnina tās novecošanos. Kopumā biotīna trūkums izraisa sausu ādu, vājus matus un priekšlaicīgu to izkrišanu, trauslus nagus, muskuļu sāpes, kā arī sliktu dūšu, nogurumu, ekstremitāšu nejutīgumu, apetītes zudumu, ādas iekaisumu, ekzēmu un dermatītu.

E vitamīns. Arī pazīstams kā tokoferols. Tas ir svarīgs antioksidants, kas palēnina novecošanās procesu, veicina ķermeņa audu atjaunošanos un nomāc kaitīgu vielu darbību, kas izraisa vēža risku. E vitamīns aizsargā artēriju iekšējo sienu no pārkaļķošanās, aterosklerozes, samazina sirds un asinsvadu slimību risku, veicina brūču sadzīšanu un stiprina imūnsistēmu. E vitamīna deficīts nav uzreiz jūtams un var izpausties kā progresējoši neiroloģiski simptomi, piemēram, lēni refleksi, gaitas izmaiņas un pastāvīgs vājums.

Niacīns. Tas ir B3 vitamīns, pazīstams arī kā nikotīnskābe. B3 vitamīns ir nepieciešams toksīnu izvadīšanai no organisma, noteiktu hormonu sintēzei un normālai ķermeņa enzīmu un nervu sistēmas darbībai. B3 vitamīns pazemina "sliktā" holesterīna līmeni un palielina "labā" holesterīna daudzumu asinīs, kas ir svarīgi diabēta profilaksei, pazemina asinsspiedienu. Niacīns paplašina asinsvadus un kapilārus uz sejas, krūtīm, muguras, kājām un smadzenēm.

Kurkumīns. Šis vitamīns ir noderīgs mūsu ķermenim, tas palīdz cīnīties ar nopietnām slimībām: krūts, prostatas, aknu, plaušu, resnās zarnas, aizkuņģa dziedzera un cita veida vēzi. Kurkumīns var palīdzēt mazināt artrīta simptomus, ar ko bieži saskaras diabēta slimnieki, mazināt iekaisumu, uzlabot gremošanu un stimulēt žults sekrēciju. Kurkumīns ir īpaši noderīgs aknu veselībai. Tas aizsargā aknas no toksiskiem bojājumiem un palīdz atjaunot bojātās aknu šūnas.

 

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU