Skaistumkopšanas instrukcija: kas jums jāzina, rūpējoties par padusēm?

Skaistumkopšanas instrukcija: kas jums jāzina, rūpējoties par padusēm?

Paduses pastāvīgi tiek pakļautas dažādām procedūrām, kas palīdz noņemt matiņus: skūšanās, vaksācija vai epilācija. Turklāt pastāvīgi tiek lietoti dezodoranti vai pretsviedru līdzekļi. Tajā pašā laikā daudzi aizmirst, ka šajā zonā āda ir ļoti maiga un tai nepieciešama kopšana ar mitrinošiem un nomierinošiem līdzekļiem, kā arī saules aizsargkrēmu.

Vispirms noskaidrosim, kāpēc šajā zonā ir nepatīkama smaka. Pašlaik galvenais cēlonis ir Staphylococcus hominis baktērija. Padusēs šo baktēriju mums ir vairāk nekā cilvēku uz Zemes. Šīs baktērijas apstrādā cilvēka sviedrus, kuri pēc dabas praktiski ir bez smakas. Viņu darbības rezultātā veidojas ogļūdeņraža radikāļi - tioli, kas izraisa nepatīkamās smakas parādīšanos. Pašlaik zinātnieki izstrādā tehnoloģiju, kas var likt baktērijām neražot šīs vielas, vienlaikus nenogalinot pašas baktērijas.

Ikdienas kopšana

Padusēm ir nepieciešama ikdienas aprūpe. Papildus nepatīkamai smakai, tā ir zona ar ļoti maigu un jutīgu ādu. Tajā uzkrājas netīrumi, atmirušās ādas šūnas un dezodorantu atlikumi, kas ir jānoņem.

Pirmais un vienkāršākais noteikums, kā rūpēties par padusēm, ir mazgāt šo vietu katru dienu. Otrais - jums vajadzētu izmantot vieglu skrubi. Kādam būtu piemērots parastais ķermeņa skrubis, bet jutīgas ādas gadījumā varat izmēģināt sejas kopšanas līdzekļus. Būtu labi, ja skrubis būtu ar ādu nomierinošām sastāvdaļām, piemēram, alveju. Pēc dušas visam ķermenim, ieskaitot paduses, jāuzklāj mitrinošs krēms.

Tiek uzskatīts, ka apģērbs, kas izgatavots no dabīgiem audumiem, ļauj ādai elpot, un sviedri ātrāk iztvaiko. Tāpēc ir vērts dot priekšroku tīrām drēbēm, kas izgatavotas no kokvilnas, zīda un vilnas.

Starp citu, ja pamanāt smakas izmaiņas vai sākat svīst daudz vairāk nekā parasti, jums jākonsultējas ar ārstu. Tā var būt viena no nopietnām ķermeņa darbības traucējumu pazīmēm, kuras, kā jūs zināt, ir visvieglāk ārstēt agrīnā stadijā.

Matiņu noņemšana

Atbrīvošanās no matiņiem padusēs jau sen ir kļuvusi par ikdienišķu lietu gandrīz katrai meitenei. Lai āda būtu maiga un veselīga, jums jāievēro daži nosacījumi.

1. Skūšanās

Skūties vajag dušā, siltā ūdenī, matu augšanas virzienā, turklāt noteikti jāizmanto skūšanās gels vai cits līdzeklis. Tāpat ir vērts bieži mainīt asmeni, ko labāk turēt sausā vietā, ja to neizmantojat. Iesakām skūties vakarā, lai naktī āda atjaunojas un atpūšas. Turklāt pēc skūšanās āda ir īpaši jutīga, un dezodoranta uzklāšana var izraisīt kairinājumu vai apsārtumu.

2. Karstais vasks

Vaksācija ir diezgan sāpīga procedūra šādai maigai zonai. Vēl vairāk, āda šajā zonā ir mīkstāka un tāpēc stiepjas vaska strēmeles noņemšanas laikā.

3. Lāzerepilācija

Par labāko metodi matu likvidēšanai padusēs var nosaukt lāzera epilāciju. Atšķirībā no skūšanās, tā nesabojā un neizstiepj ādu. Un tas izraisa mazāk kairinājumu un tiek uzskatīta par drošu procedūru.

Hiperpigmentācija

Hiperpigmentācija un ādas krāsas maiņa padusēs ir biežas parādības. Cēloņu var būt daudz, bet viens no visbiežāk sastopamajiem ir ultravioleto staru pārmērīga iedarbība. Pat tad, ja uzturēšanās saulē neizraisa pigmentāciju, paduses var sadegt.

Tāpēc rūpīgi izlasiet to, kā pareizi pasargāt sevi no saules, un neaizmirstiet par padusēm! Citi hiperpigmentācijas iemesli var būt hormonālie traucējumi vai alerģija. Lai noskaidrotu precīzu iemeslu, jāvēršas pie ārsta.

Dezodoranti un antiperspiranti

Vispirms jānoskaidro, kāda ir atšķirība starp šiem diviem līdzekļiem. Dezodorants neitralizē sviedru smaku. Šis process tiek kavēts, pateicoties antibakteriālām sastāvdaļām. Antiperspiranti satur alumīnija sāļus, kas daļēji bloķē svīšanu, neļaujot sviedriem nokļūt uz ādas virsmas.

Paduses ir tāda pati ķermeņa daļa kā visas pārējās, par kuriem daudzi cilvēki aizmirst rūpēties. Šai delikātai zonai nepieciešama ikdienas maigā kopšana, kurā ietilpst mitrinošie līdzekļi un saudzīgais skrubis, kā arī aizsardzība pret ultravioletajiem stariem.