Maksts veselība

Maksts veselība

Jūsu kustīgais dzīves ritms ietekmē emocionālo un fizisko veselību, darbu, ģimeni, uzturu, hobijus, draugus, miegu utt. Ir grūti veltīt pietiekami daudz laika visam. Un, iespējams, ka Jums, kā augstākā prioritāte nav nostādīta maksts veselība. Lai arī tā ir izturīga pati par sevi, dažreiz tai ir vajadzīga neliela palīdzība.

Maksts veic lielisku darbu, sevi uzturot, un sniedz signālus, kad kaut kas nav kārtībā. Šeit mēs nonākam pie Jūsu pH līmeņa. Novirzījies no normas pH līmenis var izraisīt daudz simptomu, bet, zinot brīdinājuma pazīmes, Jums būs vieglāk uzturēt pareizu pH līmeni. Zemāk atrodams viss, kas Jums jāzina par pH līmeni un to, kā vislabāk uzturēt maksts veselību.

Maksts pH līmeņa izprašana

Jūs droši vien atceraties eksperimentus ķīmijā, izmantojot krāsainu lakmusa papīru. No 0 līdz 7 pH ir “skābs”, 7 – “pilnīgi neitrāls”, 14 – “sārmains”. To pašu var attiecināt arī uz Jūsu ķermeni. Veselā ķermenī, kura darbība ir maksimāla, pH līmenis parasti ir no 7,35 līdz 7,45. Jūsu maksts tomēr vairāk sliecas uz skābo pusi, parasti no 3,8 līdz 4,5, un tai ir savs mikrobioms, kas satur “labās” un “sliktās” baktērijas. Šis skābums galvenokārt nāk no Lactobacilli - nepieciešamām baktērijām, kas izdala ūdeņraža peroksīdu, kā arī pienskābi.

Tā balstās uz šo skābi, lai cīnītos pret “sliktajām” baktērijām, sēnītēm un visu citu, kas varētu apdraudēt Jūsu maksts veselību.

Tātad, kādam vajadzētu būt Jūsu pH līmenim un kas notiks, ja tas būs līdzsvarots? Ir teikts, ka Jūsu līmenim jābūt no 3,8 līdz 4,5, un jebkas, kas atrodas ārpus šīs normas, var kaitēt maksts veselībai.

Parastie cēloņi ārpus normas maksts pH līmenim

Neatkarīgi no tā, vai tas notiek pirms menstruāciju sākuma vai pēc menopauzes, ja Jūsu pH līmenis pārsniedz 4,5, tas ir ārpus normas līmeņa. Jo mazāk skāba ir maksts, jo mazāk pienskābes dzīvo makstī, lai cīnītos pret infekciju. No otras puses, vairāk skābes ne vienmēr izraisa jebkāda veida infekcijas vai problēmas, bet tas var ietekmēt Jūsu auglību. Sievietēm reproduktīvajos gados, kuru pH līmenis ir zemāks par 3,8, ir lielāka iespējamība risināt jautājumus, kas saistīti ar grūtniecības iestāšanos. Ņemot to vērā, ir noderīgi izglītot sevi par to, kas varētu notikt. Zemāk varat lasīt septiņus iemeslus, kāpēc Jūsu maksts pH līmenis var svārstīties.

#1 Menstruācijas

Menstruāciju laikā pH līmenis var svārstīties. Jūsu mēnešreizes paaugstina sārmu līmeni makstī, un to var ietekmēt tādi produkti kā tamponi, kas stundām ilgi uzsūc asinis un tiek turēti Jūsu makstī.

#2 Bakteriālā vaginoze

Šis stāvoklis izraisa paaugstinātu baktēriju līmeni Jūsu makstī, kas var izraisīt niezi, dedzināšanu, sāpes, nepatīkamu aromātu, sāpīgu urinēšanu un citas problēmas. Kaut arī, atkarībā no smaguma pakāpes, šie simptomi dažām sievietēm var būt neredzami. Lai gan tā nav infekcijas slimība, tās sievietes, kuras piedzīvojušas bakteriālo vaginozi, diemžēl saskaras ar to arī turpmāk.

#3 Antibiotikas

Kaut arī antibiotikas ir nepieciešamas infekcijas likvidēšanai, tās arī ietekmē Jūsu pH līdzsvaru. Antibiotikas var likvidēt “labās” baktērijas, kas ir nepieciešamas, lai maksts būtu veselīga ar skābu vidi.

#4 Urīnceļu infekcija

Paaugstināts pH līmenis var padarīt Jūs jutīgāku pret urīnceļu infekcijām, kas var izraisīt dažus nepatīkamus simptomus, piemēram, sāpes vēderā, biežu labierīcību apmeklēšanu un dedzinošu sajūtu urinējot.

#5 Skalošana

Reklāma un mārketings liek domāt, ka skalošana ir nepieciešama, lai uzlabotu maksts veselību. Tomēr skalošana ļauj vairoties vēl vairāk baktērijām un par to brīdina lielākā daļa veselības speciālistu.

#6 Estrogēns

Pazemināts estrogēna līmenis (īpaši sievietēm menopauzes laikā) var izraisīt Jūsu pH līmeņa paaugstināšanos, tādējādi padarot maksts vidi mazāk skābu - tāpat kā tas bija Jūsu pubertātes laikā.

#7 Infekcijas

Neatkarīgi no tā, vai tās ir seksuāli transmisīvās vai citas infekcijas, maksts pH līmeņa izmaiņas var liecināt par to, ka Jums ir infekcija.

Kā uzturēt maksts veselību

Jūsu maksts ir pārsteidzoša - tā ne tikai ir baudas un dzīves avots, bet arī spēj sevi uzturēt. Tomēr dažkārt tas, kas šķiet nenozīmīgs, var ietekmēt nepieciešamo pH līdzsvaru.

Lai maksts būtu veselīga un laimīga: lietojiet tikai tos maksts kopšanas līdzekļus, kurus Jums ir ieteicis ārsts, izvēlaties mazgāšanās līdzekļus, kas neietekmēs Jūsu dabisko pH līdzsvaru, bieži mainiet menstruālos preparātus, lietojiet probiotikas un noteikti apmeklējiet speciālistu, lai atrisinātu jebkuru problēmu pēc pirmo pazīmju parādīšanās.