preloader

Пожалуйста, подождите

Все продукты
Все продукты
BETADINE 100 mg/ml šķīdums, 120 ml, N1
BETADINE 100 mg/ml šķīdums, 120 ml, N1

UZMANĪBU! Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

BETADINE 100 mg/ml šķīdums, 120 ml, N1

Безрецептурные медикаменты
Код товара: 10595
Бренд продукта: BETADINE
Povidonjods (Povidonjods) iznīcina mikroorganismus. Tas ir efektīvs pret baktērijām, sēnītēm, sporām, vīrusiem un protozojiem (vienšūnas organismi).
12,92 €
Товар на складе

Изображение продукта может отличаться от реального продукта.

. Подробнее о возможных способах доставки

Часто покупают вместе

Внимание!

НЕОБОСНОВАННОЕ ПРИМЕНЕНИЕ ЛЕКАРСТВ ВРЕДНО ДЛЯ ЗДОРОВЬЯ.

Povidonjods (Povidonjods) iznīcina mikroorganismus. Tas ir efektīvs pret baktērijām, sēnītēm, sporām, vīrusiem un protozojiem (vienšūnas organismi).


Povidonjods (Povidonjods) iznīcina mikroorganismus. Tas ir efektīvs pret baktērijām, sēnītēm, sporām, vīrusiem un protozojiem (vienšūnas organismi). Droša dezinfekcija kavē infekciju izplatīšanos un veicina ātru sadzīšanu bez komplikācijām. Domājams, ka tā darbības mehānisma dēļ pēc zāļu ilgstošas lietošanas rezistences, ieskaitot sekundārās rezistences, veidošanās nav sagaidāma. Saistoties povidona un joda kompleksā, jods lielā mērā zaudē savas vietēji kairinošās īpašības, salīdzinājumā ar joda spirta šķīdumiem, tādējādi uzrādot labo panesamību uz ādas, gļotādām un brūcēm. Jods savas darbības laikā zaudē krāsu, tādā veidā brūnās krāsas intensitāte ir kā indikators tā efektivitātei. Atkārtota lietošana nepieciešama pēc krāsas izzušanas. Povidonjods šķīst ūdenī, un to var viegli nomazgāt. Betadine lieto • Roku (ķirurģiska un higiēniska) dezinfekcija un gļotādu antiseptiska apstrāde, piemēram, pirms operācijām, ginekoloģiskām un dzemdniecības manipulācijām, urīnpūšļa kateterizācijas, biopsiju ņemšanas, injekcijām, punkcijām, asins paraugu ņemšanas. • Antiseptiska brūču, apdegumu apstrāde, • Atšķaidīts Betadine var tikt lietots pirms oftalmoloģiskām manipulācijām. Pirms Betadine lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Jaundzimušajiem un zīdaiņiem līdz 6 mēnešu vecumam povidonjodu drīkst lietot tikai absolūtu indikāciju gadījumā. Ja nepieciešams, jākontrolē vairogdziedzera funkcija.
Roku (ķirurģiska un higiēniska) dezinfekcija un gļotādu antiseptiska apstrāde.

Nelietojiet Betadine šādos gadījumos

-        Ja Jums ir alerģija pret jodu vai povidonu, vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.

-        Hipertireoze vai kāda cita akūta vairogdziedzera slimība, kā arī pirms un pēc hipertireozes ārstēšanas ar radioaktīvo jodu, līdz tiek sasniegts stabils stāvoklis.

-       Grūtniecības un bērna barošanas ar krūti laikā.

-       Ja Jums ir nieru mazspēja.

-        Pacientiem, kuri lieto litiju saturošas zāles.

-        Ja ir herpēm līdzīgs ādas iekaisums (t.s. dermatitis herpetiformis Duhring).

-        Jaundzimušajiem un zīdaiņiem līdz 6 mēnešu vecumam povidonjodu drīkst lietot tikai absolūtu indikāciju gadījumā. Ja nepieciešams, jākontrolē vairogdziedzera funkcija.

 

Tā kā hipertireozes (pastiprināta vairogdziedzera darbība) attīstību noteikti nevar izslēgt, pacientiem (īpaši gados vecākiem pacientiem) ar latentiem vairogdziedzera funkcijas traucējumiem, povidonjoda ilgstoša lietošana (ilgāk par 14 dienām) vai tā lietošana uz plašām virsmām (vairāk kā 10% no ķermeņa virsmas) jāapsver tikai pēc rūpīgas iegūstamā labuma pret potenciālo risku izvērtēšanas. Šādiem pacientiem rūpīgi jānovēro agrīnās hipertireozes pazīmes un, ja nepieciešams, jākontrolē vairogdziedzera funkcija, pat pēc ārstēšanas pārtraukšanas (līdz 3 mēnešiem).

Bērni un pusaudži

Lietojot lielus joda daudzumus, jaundzimušajiem un maziem bērniem pastāv paaugstināts hipotireozes attīstības risks. Tā kā viņu ādai ir lielāka caurlaidība, kā arī viņi ir vairāk jutīgi pret jodu, jaundzimušajiem un maziem bērniem povidonjoda lietošana jāierobežo līdz absolūtam minimumam. Povidonjods var izraisīt pārejošu augļa vai jaundzimušā hipotireozi ar TSH (vairogdziedzeri stimulējošā hormona) paaugstināšanos. Var būt nepieciešama bērna vairogdziedzera funkcijas (t.i., T4 un TSH koncentrācijas) noteikšana. Absolūti nav pieļaujams, ka bērns iespējami norītu povidonjoda zāles.

 

Citas zāles un Betadine

Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.

-Vienlaicīga Betadine un antiseptisku līdzekļu, kas satur dzīvsudrabu, sudrabu, taurolidīnu, ūdeņraža peroksīda vai benzoiskābes šķīduma lietošana, var izraisīt to savstarpējās iedarbības samazināšanos.

- Joda absorbcija caur nebojātu vai bojātu ādu var izmainīt vairogdziedzera funkcijas testus.

- Povidonjoda lietošanas gadījumā var tikt uzrādīti pseidopozitīvi laboratoriskie rezultāti noteiktos diagnostiskos testos, piemēram, slēpto asiņu noteikšanai vai glikozes noteikšanai fēcēs vai urīnā.

- Zāles nedrīkst lietot vienlaicīgi ar dzīvsudrabu saturošiem (destruktīva ietekme uz audiem) un sudrabu saturošiem (vājināta darbība) antiseptiskiem līdzekļiem.

- Zāļu lietošana vienlaicīgi ar oktenidīnu saturošiem antiseptiskiem līdzekļiem var īslaicīgi izmainīt tumšo krāsu uzklāšanas vietā vai ap to.

- Zāles nedrīkst lietot vienlaicīgi ar enzīmus saturošām ziedēm un/vai šķīdumiem, jo tiek izraisīta to savstarpējās iedarbības samazināšanās. Enzīmi joda ietekmē oksidējas.

- Var notikt reakcija ar proteīniem un nepiesātinātiem organiskiem kompleksiem, kas var tikt kompensēta ar lielākām povidonjoda devām.

 

 

Grūtniecība un barošana ar krūti

 

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Grūtniecības un zīdīšanas periodā povidonjodu drīkst lietot tikai absolūtu indikāciju gadījumā, un tā lietošana jāierobežo līdz absolūtam minimumam, jo povidonjoda regulāra lietošana grūtniecēm vai sievietēm, kas baro bērnu ar krūti, nav pieļaujama sakarā ar joda spēju šķērsot placentāro barjeru un izdalīties mātes pienā.

 

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Betadine neietekmē spēju vadīt transportlīdzekli un apkalpot mehānismus.

 

BETADINE 100 mg/ml šķīdums, 120 ml, N1
BETADINE 100 mg/ml šķīdums, 120 ml, N1
12,92 €
12,92 €
Товар на складе
Предупреждения:

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā        

Pirms Betadine lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu

 

Povidonjoda lietošana var samazināt joda absorbciju vairogdziedzerī, kas var traucēt noteiktu testu veikšanu (vairogdziedzera scintigrāfiju, PSJ (ar proteīniem saistītais jods serumā) noteikšanu, diagnostiskās procedūras ar radioaktīvo jodu). Tādā veidā plānotā vairogdziedzera ārstēšana ar jodu (ārstēšana ar radioaktīvo jodu) kļūst neiespējama. Pēc ārstēšanas pārtraukšanas ar povidonjodu, kā minimums jāievēro 1 – 4 nedēļu intervāls.

 

To nedrīkst lietot pirms scintigrāfijas ar radioaktīvo jodu vai pēc tās vai pēc vairogdziedzera karcinomas ārstēšanas ar radioaktīvo jodu.

 

Povidonjoda oksidatīvās īpašības var radīt maldinoši pozitīvus dažu diagnostikas testu rezultātus (piemēram, toluidīna un gvajāna sveķu tests hemoglobīna un glikozes noteikšanai izkārnījumos un urīnā).

 

Povidonjoda oksidatīvās īpašības var izraisīt metālu koroziju. Plastmasas, sintētiskie materiāli parasti ir izturīgi pret povidonjodu. Atsevišķos gadījumos var būt krāsas zudums, kas lielākoties ir atgriezenisks.

 

Povidonjodu var viegli iztīrīt no auduma un citiem materiāliem, lietojot siltu ūdeni un ziepes. Grūti iztīrāmus traipus var iztīrīt ar ožamā spirta vai nātrija tiosulfāta šķīdumu.

 

Ilgstoša šķidruma iedarbība var izraisīt kairinājumu vai retāk – smagas ādas reakcijas. Zāļu „uzkrāšanās” laikā var rasties ķīmiski ādas apdegumi. Ja novērots ādas kairinājums, kontaktdermatīts vai paaugstināta jutība, lietošana jāpārtrauc.

 

Liela daudzuma joda uzņemšana pacientiem ar vairogdziedzera strumu, mezgliem vai citām neakūtām vairogdziedzera slimībām var izraisīt vairogdziedzera hiperfunkcijas (hipertireozes) attīstības risku. Pat pēc ārstēšanas pabeigšanas šiem pacientiem jākontrolē iespējamas agrīnas hipertireozes simptomi, un, ja nepieciešams, jāveic vairogdziedzera funkcijas pārbaude.

 

Ja Jūs novērojiet kādas blakusparādības vai citas slimības, informējiet savu ārstu.

Informējiet savu ārstu, ja Jūs lietojiet citas zāles.

Informējiet savu ārstu, ja Jums ir iestājusies grūtniecība.

Форма товара: раствор
Neatšķaidītu Betadine šķīdumu lieto brūču ārstēšanai (apdegumi un citas brūces), roku un ādas dezinfekcijai pirms ķirurģiskām operācijām, pūšļa kateterizācijas, injekcijām, punkcijām u.c. Betadine šķīdumu var lietot vairākas reizes dienā. Roku dezinfekcijai jāievēro sekojošais: a) higiēniska roku dezinfekcija 2 x pa 3ml neatšķaidīta šķīduma – ļaujot tam katru reizi iedarboties 30 sekundes b) ķirurģiskai roku dezinfekcijai 2 x pa 5ml neatšķaidīta šķīduma – ļaujot tam iedarboties 5 minūtes. Ādas dezinfekcijai lieto neatšķaidītu šķīdumu, atļaujot tam nožūt.
Aktīvā viela: katrs ml satur 100mg povidonjoda (Povidonum iodinatum) (PVP joda), kas atbilst 10mg aktīvā joda.

Всего куплено товаров

Похожие товары