preloader

Lūdzu, uzgaidiet

RU
Bezmaksas tālrunis I - V, 9:00 -18:00
PARAMAX Rapid 500mg tabletes, 10 gab., N10
PARAMAX Rapid 500mg tabletes, 10 gab., N10

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma!
Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

PARAMAX Rapid 500mg tabletes, 10 gab., N10

Bezrecepšu zāles
Aktīvās vielas: Paracetamolum
Aktīvās vielas koncentrācija: 500 mg
Produkta kods: 18228
Produkta zīmols: VITABALANS
PARAMAX lieto īslaicīgai drudža un vieglu vai vidējas intensitātes sāpju – galvassāpju, zobu sāpju, menstruālu sāpju, muskuļu, locītavu, postoperatīvu sāpju simptomātiskai ārstēšanai.
1,10 €
Prece ir noliktavā

Produkta attēls var atšķirties no reālā produkta izskata.

Vairāk par iespējamajiem piegādes veidiem

Bezrecepšu zāles

PARAMAX lieto īslaicīgai drudža un vieglu vai vidējas intensitātes sāpju – galvassāpju, zobu sāpju, menstruālu sāpju, muskuļu, locītavu, postoperatīvu sāpju simptomātiskai ārstēšanai.PARAMAX (paracetamolam) piemīt līdzīgas analgētiskās un antipirētiskās īpašības kā salicilātiem. Tomēr paracetamolam piemīt vāja pretiekaisuma darbība, jo tas vāji inhibē perifēro prostaglandīnu sintēzi. Paracetamols neietekmē trombocītu agregāciju un asinsteces laiku. Tas nekairina kuņģi un lietots pareizās devās ir labi panesams analgētisks līdzeklis.

Paracetamols ātri un pilnībā uzsūcas no kuņģa un zarnu trakta. Maksimālā koncentrācija serumā tiek sasniegta 30-60 min. laikā. Uzsūkšanos aizkavē ēdiens.

PARAMAX Rapid 500mg tabletes, 10 gab., N10
PARAMAX Rapid 500mg tabletes, 10 gab., N10
1,10 €
1,10 €
Prece ir noliktavā
Brīdinājumi:

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms PARAMAX lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

    • ja Jums ir aknu funkciju traucējumi (piem., hroniska alkoholisma vai aknu iekaisuma rezultātā);

    • ja Jums ir agrāk radušies nieru bojājumi;

    • ja Jums ir iedzimts palielināts bilirubīna saturs asinīs (Žilbēra sindroms vai Meilengrahta slimība);

    • Ja Jums ir glikozes- 6- fosfātdehidrogenāzes trūkums, hemolītiskā anēmija, atūdeņošanās vai Jūs ciešat no hroniskiem uztures traucējumiem.

 

Piesardzīgi jālieto pacientiem ar astmu, kuriem ir paaugstināta jutība pret aspirīnu un NSPL, jo ir ziņots par vieglām bronhu spazmām saistībā ar paracetamola lietošanu (krusteniskā reakcija).

Ārstēšanas laikā ar paracetamolu nedrīkst lietot alkoholu. Hroniska alkoholisma gadījumā jāievēro piesardzība.

Pretsāpju līdzekļus lietojot ilgstoši, lielās devās vai neatbilstoši norādījumiem, var rasties galvassāpes, ko nedrīkst ārstēt, izmantojot zāļu palielinātas devas.

Pirms PARAMAX lietošanas pārliecinieties, ka esat informējis savu ārstu par augstāk minētajiem gadījumiem.

 

Paramax nedrīkst lietot ilgstoši vai atkārtoti. Maksimālais ārstēšanas ilgums bez konsultēšanās ar ārstu ir 3 dienas.

 

Ieņemot vairākas dienas devas vienā reizē, var nopietni bojāt aknas, tādā gadījumā bezsamaņa nerodas. Tomēr medicīniskā palīdzība jāmeklē nekavējoties.

 

Citas zāles un PARAMAX

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.

Paracetamols mijiedarbojas (pastiprina vai pazemina efektu un blakusparādības) ar daudziem citiem medikamentiem, tāpēc pirms tā lietošanas nepieciešama ārsta konsultācija.

Lietojot vienlaikus ar zālēm, kas paātrina medikamentu noārdīšanos aknās, piem., dažiem miega un pretepilepsijas līdzekļiem (medikamentiem pret centrālas izcelsmes krampju lēkmēm - fenobarbitālu, fenitoīnu, karbamazepīnu), kā arī rifampicīnu, deva, kas citādi ir nekaitīga, var izraisīt aknu bojājumu. Tas jāņem vērā, arī pārmērīgi lietojot alkoholu.

Lietojot paracetamolu vienlaikus ar hloramfenikolu, hloramfenikola izdalīšanās var ievērojami palēnināties, un palielinās toksicitātes risks.

Tā kā vēl nav noteikta klīniskā nozīme mijiedarbībai starp paracetamolu un kumarīna atvasinājumiem, ilgstoša PARAMAX lietošana pacientiem, kuri tiek ārstēti ar perorāliem antikoagulantiem, būtu jāveic tikai ārsta kontrolē.

Lietojot paracetamolu vienlaikus ar AZT (zidovudīnu), pieaug balto asins ķermenīšu skaita samazināšanās (neitropēnijas) risks. Tāpēc PARAMAX var lietot vienlaikus ar AZT tikai tad, ja to ordinējis ārsts.

Metoklopramīds var paātrināt paraceptamola uzsūkšanos.

Probenecīds aizkavē paracetamola metabolītu izvadīšanos un var palielināties aknu toksicitātes risks.

Paracetamola uzsūkšanos var samazināt holestiramīns. Lai iegūtu maksimālo efektu, starp holestiramīna un paracetamola lietošanu jāievēro vismaz vienas stundas starplaiks.

Lietojot vienlaicīgi zāles, kas aizkavē kuņģa iztukšošanos, var samazināties paracetamola uzsūkšanās un tā iedarbības sākums.

Paracetamols palielina acetilsalicilskābes līmeni plazmā. Ir iespējama tikai īslaicīga vienlaikus lietošana ar acetilsalicilskābi, jo palielinās nieru darbības traucējumu rašanās risks, līdzīgi kā to rada citi nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (NSPL).

Salicilamīdi var pagarināt paracetamola izvadīšanu no organisma.

Paracetamols var samazināt lamotrigīna biopieejamību ar iespējamu tā iedarbības samazināšanos, kam pamatā ir nomākts lamotrigīna metabolisms aknās.

 

Nedrīkst lietot vienlaicīgi ar citām paracetamolu saturošām zālēm.

Grūtniecība un barošana ar krūti

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

 

Grūtniecība

Ja nepieciešams, PARAMAX var lietot grūtniecības laikā. Jums pēc iespējas īsāku laiku jālieto iespējami mazākā deva, kas mazina un/vai drudzi. Ja sāpesun/vai drudzis nemazinās, vai Jums zāles jālieto biežāk, sazinieties ar ārstu/vecmāti.

Barošana ar krūti

Rekomendētajās devās PARAMAX var lietot, barojot bērnu ar krūti. Paracetamols nelielos daudzumos izdalās mātes pienā, bet ir maz ticams, ka tam piemīt jebkāda ietekme uz bērnu.

 

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

PARAMAX neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt autotransportu un apkalpot mehānismus

Preču forma zālēm, uztura bagātinātajiem un medicīnas preparātiem: tabletes
Alergēni: Nesatur glutēnu

Nesatur raugu

Nesatur laktozi
Mērķis: Pret sāpēm
Piemērots: Pusaudžiem un pieaugušajiem

Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā aprakstīts šajā instrukcijā vai kā ārsts vai farmaceits Jums teicis(-kusi). Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

 

Lietošana pieaugušajiem

Ieteicamā deva PARAMAX Rapid 500 mg:

Pa 1-2 tabletēm, ja nepieciešams 3-4 reizes dienā, ik pēc 4-6 stundām. Maksimālā PARAMAX Rapid 500 mg deva diennaktī pieaugušajiem un bērniem virs 16 gadu vecuma, ar ķermeņa masu virs 54 kg ir 8 tabletes.

 

Ieteicamā deva PARAMAX Rapid 1000 mg:

Pa ½ - 1 tabletei, ja nepieciešams 3-4 reizes dienā, ik pēc 4-6 stundām. Maksimālā PARAMAX Rapid 1000 mg deva diennaktī pieaugušajiem un bērniem virs 16 gadu vecuma, ar ķermeņa masu virs 54 kg ir 4 tabletes.

 

Lietošana bērniem un pusaudžiem

Ieteicamā deva PARAMAX Junior 250 mg:

Bērniem vecumā no 6 līdz 12 gadiem: pa 1-2 tabletēm, ja nepieciešams 3-4 reizes dienā, ik pēc 4-6 stundām. Maksimālā PARAMAX Junior 250 mg deva diennaktī bērniem vecumā no 6 - 12 gadiem ir 8 tabletes.

 

Ieteicamā deva PARAMAX Rapid 500 mg:

Bērniem un pusaudžiem vecumā no 12 līdz 16 gadiem, ar ķermeņa masu 40 - 54 kg: pa 1 tabletei, ja nepieciešams 3-4 reizes dienā, ik pēc 4-6 stundām. Maksimālā PARAMAX Rapid 500 mg deva diennaktī bērniem un pusaudžiem no 12 līdz 16 gadu vecuma ir 6 tabletes.

 

Bērniem vecumā no 6 līdz 12 gadiem: pa ½ - 1 tabletei, ja nepieciešams 3-4 reizes dienā, ik pēc 4-6 stundām. Maksimālā PARAMAX Rapid 500 mg deva diennaktī bērniem vecumā no 6 - 12 gadiem ir 4 tabletes.

 

Ieteicamā deva PARAMAX Rapid 1000 mg:

Bērniem un pusaudžiem vecumā no 12 līdz 16 gadiem, ar ķermeņa masu 40 - 54 kg: pa ½ tabletes, ja nepieciešams 3-4 reizes dienā, ik pēc 4-6 stundām. Maksimālā PARAMAX Rapid 1000 mg deva diennaktī bērniem un pusaudžiem no 12 līdz 16 gadu vecuma ir 3 tabletes.

 

Gados vecāki pacienti

Gados vecākiem pacientiem deva nav jāpielāgo.

Pacienti ar nieru darbības traucējumiem

Nieru mazspējas gadījumā (kreatinīna klīrenss < 30 ml/min) reizes deva ir 500 mg ar intervālu starp devām ne mazāk kā 6 stundas.

 

Pacienti ar aknu darbības traucējumiem 

Pacientiem ar aknu mazspēju vai Žilbēra (Gilbert’s) sindromu paracetamols jālieto ar piesardzību.

Jautājiet ārstam par devas pielāgošanu, kas var būt nepieciešama.

 

Pacienti ar hronisku alkoholismu

Hroniska alkohola lietošana var samazināt paracetamola toksicitātes slieksni. Šiem pacientiem

minimālais starplaiks starp devu lietošanas reizēm ir 8 stundas. Dienas laikā nedrīkst lietot

vairāk kā 2 g paracetamola.

 

Tabletes jānorij, uzdzerot glāzi ūdens.

Ja esat lietojis PARAMAX vairāk nekā noteikts

Pirmie pārdozēšanas simptomi ir slikta dūša, vemšana, svīšana, miegainība un vispārēja slikta pašsajūta. Lietojot lielās devās iespējama aknu mazspēja. Zāļu pārdozēšanas vai saindēšanās gadījumā ar tām, nekavējoties jākonsultējas ar ārstu.

Ja esat aizmirsis lietot PARAMAX

Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto tableti. Ievērojiet, ka starplaikam starp reizes devām jābūt vismaz 4 stundām.

Ja pārtraucat lietot PARAMAX

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.

 

  • Aktīvā viela ir paracetamols 250 mg, 500 mg vai 1000 mg vienā tabletē.
  • Citas sastāvdaļas ir: povidons, mikrokristāliskā celuloze, nātrija cietes glikolāts, stearīnskābe un magnija stearāts.

Ainavas (horizontālais) skats netiek atbalstīts. Lūdzu, pagrieziet ierīci portreta (vertikālajā) skatā.