preloader

Lūdzu, uzgaidiet

RU
Bezmaksas tālrunis I - V, 9:00 -18:00
PANZYNORM FORTE-N apvalkotās tabletes, 10 gab., N10
PANZYNORM FORTE-N apvalkotās tabletes, 10 gab., N10

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma!
Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

PANZYNORM FORTE-N apvalkotās tabletes, 10 gab., N10

Bezrecepšu zāles
Produkta kods: 72366
Produkta zīmols: PANZYNORMFORTE-N
Panzynorm forte-N kompensē aizkuņģa dziedzera enzīmu trūkumu.
3,38 €
Prece ir noliktavā

Produkta attēls var atšķirties no reālā produkta izskata.

Vairāk par iespējamajiem piegādes veidiem

Bieži iegādājās kopā

Bezrecepšu zāles

Panzynorm forte-N kompensē aizkuņģa dziedzera enzīmu trūkumu.


Ja nejūtaties labāk vai jūtaties sliktāk, Jums jākonsultējas ar ārstu. Panzynorm forte-N satur ļoti aktīvus dabiskos aizkuņģa dziedzera enzīmus: lipāzi, amilāzi un proteāzes. Normālas darbības gadījumā aizkuņģa dziedzeris šīs vielas atbrīvo tievajās zarnās ēdienreizes laikā un veicina ēdiena sastāvdaļu šķelšanu, lai organisms varētu tās izmantot. Lipāze palīdz sašķelt taukus, amilāze sašķeļ ogļhidrātus (cukurus) un proteāzes sašķeļ olbaltumvielas. Kad aizkuņģa dziedzeris neizdala enzīmus, lai sašķeltu ēdienu, pietiekamā daudzumā, nepieciešamas zāles, kas satur aizkuņģa dziedzera enzīmus. Panzynorm forte-N sastāvdaļas iegūtas no cūkas aizkuņģa dziedzera, bet tās ir gandrīz identiskas cilvēka organismā atklātajām. Tabletēm ir īpašs apvalks, kas pasargā no sadalīšanās kuņģī. Tādējādi enzīmi atbrīvojas tievajā zarnā, kur tie darbojas un kompensē aizkuņģa dziedzera enzīmu trūkumu.   Panzynorm forte-N lieto, ja ir aizkuņģa dziedzera enzīmu sekrēcijas trūkums, kas izplatīts pacientiem ar hronisku pankreatītu (aizkuņģa dziedzera iekaisums), cistiskās fibrozes (reta iedzimta slimība, kas skar gremošanas sistēmu un plaušas), audzēja gadījumā vai pēc kuņģa-zarnu trakta vai aizkuņģa dziedzera operācijas. Aizkuņģa dziedzera mazspējai ir raksturīgi gremošanas traucējumi, apgrūtināta ēdiena uzturvielu uzsūkšanās, uzturvielu trūkums un nepatīkama sajūta vēderā. Panzynorm forte-N ir piemērots arī gāzu izvadīšanai pirms diagnostiskām procedūrām (rentgenoloģiskas izmeklēšanas, izmeklēšanas ar ultraskaņu).

Ja nejūtaties labāk vai jūtaties sliktāk, Jums jākonsultējas ar ārstu.

Panzynorm forte-N satur ļoti aktīvus dabiskos aizkuņģa dziedzera enzīmus: lipāzi, amilāzi un proteāzes. Normālas darbības gadījumā aizkuņģa dziedzeris šīs vielas atbrīvo tievajās zarnās ēdienreizes laikā un veicina ēdiena sastāvdaļu šķelšanu, lai organisms varētu tās izmantot. Lipāze palīdz sašķelt taukus, amilāze sašķeļ ogļhidrātus (cukurus) un proteāzes sašķeļ olbaltumvielas. Kad aizkuņģa dziedzeris neizdala enzīmus, lai sašķeltu ēdienu, pietiekamā daudzumā, nepieciešamas zāles, kas satur aizkuņģa dziedzera enzīmus. Panzynorm forte-N sastāvdaļas iegūtas no cūkas aizkuņģa dziedzera, bet tās ir gandrīz identiskas cilvēka organismā atklātajām.

Tabletēm ir īpašs apvalks, kas pasargā no sadalīšanās kuņģī. Tādējādi enzīmi atbrīvojas tievajā zarnā, kur tie darbojas un kompensē aizkuņģa dziedzera enzīmu trūkumu.

 

Panzynorm forte-N lieto, ja ir aizkuņģa dziedzera enzīmu sekrēcijas trūkums, kas izplatīts pacientiem ar hronisku pankreatītu (aizkuņģa dziedzera iekaisums), cistiskās fibrozes (reta iedzimta slimība, kas skar gremošanas sistēmu un plaušas), audzēja gadījumā vai pēc kuņģa-zarnu trakta vai aizkuņģa dziedzera operācijas. Aizkuņģa dziedzera mazspējai ir raksturīgi gremošanas traucējumi, apgrūtināta ēdiena uzturvielu uzsūkšanās, uzturvielu trūkums un nepatīkama sajūta vēderā.

Panzynorm forte-N ir piemērots arī gāzu izvadīšanai pirms diagnostiskām procedūrām (rentgenoloģiskas izmeklēšanas, izmeklēšanas ar ultraskaņu).

Nelietojiet Panzynorm forte-N šādos gadījumos

Jūs nedrīkstat lietot Panzynorm forte-N, ja:

  • Jums ir alerģija pret lipāzi, amilāzi, proteāzi vai pret cūkgaļu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu,
  • Jums ir akūts aizkuņģa dziedzera iekaisums (kam raksturīgas stipras sāpes vēdera augšējā vidusdaļā vai kreisās puses augšpusē, kas izplatās no vēdera priekšpuses uz muguru) vai hroniska aizkuņģa dziedzera iekaisuma akūta lēkme.

 

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms Panzynorm forte-N lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Šo zāļu lietošanas drošums bērniem nav pētīts.

 

Bērni un pusaudži

Par 15 gadiem jaunāki bērni ar cistisko fibrozi nedrīkst lietot Panzynorm forte-N.

 

Citas zāles un Panzynorm forte-N

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.

 

Panzynorm forte-N var samazināt folskābes (B grupas vitamīns) uzsūkšanos asinīs; tādēļ folskābes iedarbība var būt vājāka.

 

Kuņģa skābi samazinošās zāles (ranitidīns, cimetidīns, omeprazols vai citas zāles, sauktas par H2 receptoru antagonistiem un protonu sūkņa inhibitoriem) var pastiprināt Panzynorm forte-N darbību.

 

Panzynorm forte-N kopā ar pārtiku un dzērieniem

Jums jālieto Panzynorm forte-N ēdienreizes laikā, uzdzerot daudz šķidruma.

 

Grūtniecība,  barošana ar krūti un fertilitāte

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms jebkuru zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

 

Ja esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, Jūs nedrīkstat lietot Panzynorm forte-N, ja vien ārsts nav licis to darīt.

 

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Panzynorm forte-N neietekmē Jūsu spēju vadīt transportlīdzekli un apkalpot mehānismus.

 

Panzynorm forte-N satur laktozi.

Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.

Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā aprakstīts šajā instrukcijā vai kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

 

Lietojiet Panzynorm forte-N ēdienreižu laikā. Norijiet tabletes nesasmalcinātā veidā, uzdzerot pietiekami daudz šķidruma. Nesakošļājiet vai nesasmalciniet tabletes, jo tas var ietekmēt zāļu iedarbību.

 

Lietojamo tablešu skaits atkarīgs no simptomu smaguma pakāpes, maltītes vai uzkodas lieluma un tauku satura tajā. Lietojiet vairāk tabletes ar taukainu ēdienu (piemēram, eļļā vārītiem ēdieniem) un mazāk tabletes ar zema tauku satura ēdieniem (piemēram, graudaugiem un pienu).

Lietojiet mazāko devu, kas novērš traucējumus (regulē zarnu darbību un ķemeņa masu).

Sāciet ārstēšanu ar vienu tableti galveno ēdienreižu laikā. Ja simptomi un pazīmes neizzūd, Jūs varat palielināt devu.

 

Parasti pietiek ar 1-2 tabletēm galveno ēdienreižu laikā (brokastis, pusdienas, vakariņas). Ja tas nepieciešams, Jūs varat lietot arī vienu tableti uzkodu laikā.

 

Nelietot pudelē esošo desikantu (paciņu, kas uzsūc mitrumu).

 

Ja Jums šķiet, ka zāļu darbība ir pārāk stipra vai pārāk vāja, pārrunājiet to ar ārstu vai farmaceitu.

 

Lietošana bērniem

Bērni ar cistisko fibrozi līdz 15 gadu vecumam nedrīkst lietot Panzynom forte-N.

 

Ja esat lietojis Panzynorm forte-N vairāk nekā noteikts

Ja esat pārdozējis zāles, nekavējoties sazinieties ar ārstu vai farmaceitu.

Nav zināms, ka pārdozēšana izraisītu sistēmisku saindēšanos, bet var rasties caureja, ādas kairinājums ap anālo atveri un zarnu nosprostojums. Var palielināties urīnskābes koncentrācija asinīs un urīnā.

 

Ja esat aizmirsis lietot Panzynorm forte-N

Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.

Ja nelietojāt devu ēdienreizes laikā, gaidiet līdz nākamajai ēdienreizei un turpiniet ievērot Jūsu parasto devu lietošanas kārtību.

 

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.

Tāpat kā citas zāles, šīs var izraisīt blakusparādības, kaut ne visiem tās izpaužas.

 

Retas blakusparādības (var skart līdz 1 no 1000 cilvēkiem): slikta dūša, vemšana, caureja, sāpes vēderā, aizcietējums un ādas kairinājums ap muti vai anālo atveri. Šīs blakusparādības īpaši var rasties, ja tiek lietotas lielas devas. Parasti tās ir vieglas un to dēļ ārstēšana nav jāpārtrauc. Lietojot ļoti lielas devas, var rasties arī augsts urīnskābes līmenis asinīs un urīnā.

 

Ļoti retas blakusparādības (var skart līdz 1 no 10 000 cilvēkiem): nopietnas alerģiskas reakcijas un fibrozējoša kolonopātija (zarnu sašaurināšanās vai iekaisums). Ja rodas izsitumi, nieze vai apgrūtināta elpošana vai ja Jums ir stipri uzpūties vēders, rodas sāpes vai stipras vēdergraizes, pārtrauciet Panzynorm forte-N lietošanu un uzreiz sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu.

 

Ziņošana par blakusparādībām

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003. Tālr.: +371 67078400; Fakss: +371 67078428.

Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

 

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes pēc “Derīgs līdz:”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

 

Pudele:

Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C.

Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un mitruma.

 

Blistera iepakojums:

Uzglabāt oriģinālā iepakojumā.

 

Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat.

Ko satur Panzynorm Forte-N:

  • Aktīvās vielas ir aizkuņģa dziedzera enzīmi. Katra apvalkotā tablete satur 20 000 Ph. Eur. vienības lipāzes (Lipasum), 12 000 Ph. Eur. vienības amilāzes (Amylasum), 900 Ph. Eur. vienības proteāzes (Proteasum).
  • Citas sastāvdaļas ir laktozes monohidrāts, mikrokristāliskā celuloze, krospovidons, koloidālais bezūdens silīcija dioksīds un magnija stearāts tabletes kodolā un hipromeloze, metakrilskābes - etilakrilāta kopolimērs (1:1), trietilcitrāts, titāna dioksīds (E171), talks, silīcija emulsija, vaniļas aromatizētājs, bergamotes aromatizētājs, makrogols 6000, karmelozes nātrija sāls un polisorbāts 80 tabletes apvalkā.

 

Panzynorm forte-N ārējais izskats un iepakojums

Panzynorm forte-N ir baltas līdz gaiši pelēkas, apaļas, abpusēji viegli izliektas apvalkotās tabletes.

 

Pudele ar alumīnija vāciņu: 10, 30 vai 100 apvalkotās tabletes un mitruma uzsūcējs kastītē.

Blistera iepakojums (OPA/Al/PVH/Al folija) satur 10, 30 vai 100 apvalkotās tabletes (blistera iepakojumi pa 10 tabletēm) kartona kastītē.

 

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

 

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs:

KRKA, d. d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovēnija

 

 

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta 04/2016

PANZYNORM FORTE-N apvalkotās tabletes, 10 gab., N10
PANZYNORM FORTE-N apvalkotās tabletes, 10 gab., N10
3,38 €
3,38 €
Prece ir noliktavā
Brīdinājumi:

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms Panzynorm forte-N lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Šo zāļu lietošanas drošums bērniem nav pētīts.

 

Preču forma: apvalkotās tabletes

Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā aprakstīts šajā instrukcijā vai kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

 

Lietojiet Panzynorm forte-N ēdienreižu laikā. Norijiet tabletes nesasmalcinātā veidā, uzdzerot pietiekami daudz šķidruma. Nesakošļājiet vai nesasmalciniet tabletes, jo tas var ietekmēt zāļu iedarbību.

 

Lietojamo tablešu skaits atkarīgs no simptomu smaguma pakāpes, maltītes vai uzkodas lieluma un tauku satura tajā. Lietojiet vairāk tabletes ar taukainu ēdienu (piemēram, eļļā vārītiem ēdieniem) un mazāk tabletes ar zema tauku satura ēdieniem (piemēram, graudaugiem un pienu).

Lietojiet mazāko devu, kas novērš traucējumus (regulē zarnu darbību un ķemeņa masu).

Sāciet ārstēšanu ar vienu tableti galveno ēdienreižu laikā. Ja simptomi un pazīmes neizzūd, Jūs varat palielināt devu.

 

Parasti pietiek ar 1-2 tabletēm galveno ēdienreižu laikā (brokastis, pusdienas, vakariņas). Ja tas nepieciešams, Jūs varat lietot arī vienu tableti uzkodu laikā.

 

Nelietot pudelē esošo desikantu (paciņu, kas uzsūc mitrumu).

 

Ja Jums šķiet, ka zāļu darbība ir pārāk stipra vai pārāk vāja, pārrunājiet to ar ārstu vai farmaceitu.

 

Lietošana bērniem

Bērni ar cistisko fibrozi līdz 15 gadu vecumam nedrīkst lietot Panzynom forte-N.

 

Ja esat lietojis Panzynorm forte-N vairāk nekā noteikts

Ja esat pārdozējis zāles, nekavējoties sazinieties ar ārstu vai farmaceitu.

Nav zināms, ka pārdozēšana izraisītu sistēmisku saindēšanos, bet var rasties caureja, ādas kairinājums ap anālo atveri un zarnu nosprostojums. Var palielināties urīnskābes koncentrācija asinīs un urīnā.

 

Ja esat aizmirsis lietot Panzynorm forte-N

Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.

Ja nelietojāt devu ēdienreizes laikā, gaidiet līdz nākamajai ēdienreizei un turpiniet ievērot Jūsu parasto devu lietošanas kārtību.

 

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.

Ko satur Panzynorm Forte-N:

  • Aktīvās vielas ir aizkuņģa dziedzera enzīmi. Katra apvalkotā tablete satur 20 000 Ph. Eur. vienības lipāzes (Lipasum), 12 000 Ph. Eur. vienības amilāzes (Amylasum), 900 Ph. Eur. vienības proteāzes (Proteasum).
  • Citas sastāvdaļas ir laktozes monohidrāts, mikrokristāliskā celuloze, krospovidons, koloidālais bezūdens silīcija dioksīds un magnija stearāts tabletes kodolā un hipromeloze, metakrilskābes - etilakrilāta kopolimērs (1:1), trietilcitrāts, titāna dioksīds (E171), talks, silīcija emulsija, vaniļas aromatizētājs, bergamotes aromatizētājs, makrogols 6000, karmelozes nātrija sāls un polisorbāts 80 tabletes apvalkā.

 

Kopā iegādātās preces

Līdzīgi produkti

Ainavas (horizontālais) skats netiek atbalstīts. Lūdzu, pagrieziet ierīci portreta (vertikālajā) skatā.