Skaistumkopšanas instrukcija: ādas kopšana treniņa laikā

Skaistumkopšanas instrukcija: ādas kopšana treniņa laikā

Mēs visi zinām, ka sports labvēlīgi ietekmē mūsu veselību. Uzlabojas labsajūta, paaugstinās garastāvoklis - dažreiz tik daudz, ka pēc treniņiem skrienam mājās, aizmirstot par dušu un ādas kopšanu. Bet neatkarīgi no tā, kādam sporta veidam jūs dodat priekšroku, fiziskās aktivitātes laikā palielinās asinsrite un jūs svīstat. Ar sviedriem iznāk toksīni, tāpat kā pirtī vai saunā. Un šeit rodas jautājums, kā rīkoties, lai izvairītos, no vienas puses, no sausas ādas un, no otras puses, aizsērējušām porām. Kā pareizi kopt savu ādu pirms, pēc un arī treniņa laikā?

Pirms treniņa

Atnāciet uz zāli mazliet agrāk, jo jums būs ne tikai jāpārģērbjas, bet arī jāsagatavo āda treniņam. Vispirms jāpievērš uzmanība rūpīgai attīrīšanai. Noņemiet dekoratīvo kosmētiku, izmantojot, piemēram, micelāro ūdeni. Šo noteikumu nevajadzētu ignorēt pat tad, ja pēc treniņa jums ir plāni: labāk pēc tam uzklāt to no jauna. Kosmētika būs svaiga, un jūs izvairīsities no aizsērējušu poru un pūtīšu parādīšanās. Pēc tam jāizmanto maigs mazgāšanas līdzeklis. Pirms treniņa nav vērts traumēt ādu, tāpēc kosmētikas lietošanu ar skrubējošu efektu labāk atlikt uz citu dienu. Pēc mazgāšanās atsvaidziniet ādu ar toniku un mitriniet ādu ar vieglu tekstūru, piemēram, emulsiju vai pieniņu. Labāk izvēlēties līdzekļus uz ūdens bāzes.

Ja jūs trenējaties uz ielas, piemēram, skrienat parkā, noteikti uzklājiet saules aizsargkrēmu uz atklātām ķermeņa zonām. Īpaši pievērsiet uzmanību sejai, kaklam un ausīm (ja vien tās nav piesegtas ar cepuri vai šalli). Sauļošanās krēmu ir vērts izmantot arī tad, ja jūs peldaties atklātā baseinā. Tas ir ļoti svarīgi ādas veselībai: pētījums parādīja, ka maratona skrējējiem, kas skrien svaigā gaisā, paaugstinās varbūtība saslimt ar vēzi.

Treniņa laikā

Atcerieties, ka trenažieru zāle ir lieliska vieta baktēriju augšanai un izplatībai. Mēs svīstam un pieskaramies trenažieriem, kurus izmanto citi sasvīduši zāles apmeklētāji. Tāpēc viens no galvenajiem noteikumiem: centieties neaiztikt seju ar rokām. Tas palielina netīrumu un baktēriju nokļūšanu atklātās porās, tāpēc arī iekaisumu varbūtība palielinās. Tā paša iemesla dēļ ir vērts saspraust matus, lai pastāvīgi nekārtotu matu šķipsnas un neļautu kosmētikai, ko jūs uzklājāt uz matiem, iekļūt ādā treniņu laikā. Ja jums ir īsi mati, varat izmantot matu stīpiņu. Galvenais, lai jūs neaizskartu seju. Ja jūsu piere stipri svīst, paņemiet līdzi tīru dvieli vai vienreizējās salvetes.

Pēc treniņa

Daudzi cilvēki nevēlas iet dušā, kas atrodas sporta zālē, un atstāj šo lietu līdz viņi atgriežas mājās. Bet nav vērts atlikt ūdens procedūras. Vajadzētu nomazgāties tūlīt pēc treniņa, lai noskalotu netīrumus un sviedrus, kas bija uzkrāti nodarbības laikā. Ja jūs skrējāt pa ielu, tad arī pilsētas putekļus. Tāpat kā pirms treniņa, attīrīšanai jābūt mīkstai: ķermenim pienāks mitrinošs gels vai dušas eļļa. Viņi palīdzēs izvairīties no pūtītēm un iekaisumiem. Īpaši tas attiecas uz dekoltē zonu un mugurkaulu. Sejai vajadzētu izvēlēties arī kaut ko maigu, piemēram, tīrīšanas pieniņu. Noderēs līdzekļi ar nomierinošām sastāvdaļām, piemēram, tējas koka, kumelītes vai lavandas eļļa. Vispirms jāmazgājas ar siltu ūdeni. Tas ir vajadzīgs, lai poras atvērtos un būtu vieglāk attīrīt. Pēc tam jūs varat noskalot ar vēsu ūdeni, lai aizvērtu poras.

Pēc dušas paņemiet tīru dvieli. Nosusiniet ādu ar dvieli, nevis berzējiet to. Šādas kustības palīdzēs izvairīties no kairinājuma. Izmantojiet atsvaidzinošu sejas tīrīšanas līdzekli (tas var būt toniks vai termālais ūdens). Un visbeidzot, mitriniet sejas ādu un ķermeni ar vieglu, mīkstu tekstūru. Ja nav nekādas iespējas ieiet dušā pēc treniņa un pat nomazgāties, tad paņemiet līdzi mitrās salvetes. Tās neaizstāj dušu, bet tas ir labāk nekā nekas.

Kosmētikas somiņa trenažieru zālei

Uz trenažieru zāli vai treniņiem jums jāņem līdzi šādi kopšanas līdzekļi:

micelārais ūdens;

maigs attīrošais līdzeklis (piemēram, pieniņš mazgāšanai);

toniks;

viegls mitrinošs līdzeklis;

saules aizsargkrēms, ja plānojat trenēties ārā;

attīrošās salvetes sejai (gadījumā, ja jums laika nomazgāties pēc treniņa).

Nākamajā dienā

Ja nākamajā dienā pēc treniņa jūtat muskuļu sāpes, var doties vannā ar magnija sāli vai speciālajiem līdzekļiem, kas izgatavoti no minerālvielām un ēteriskajām eļļām. Labāk šādas vannas procedūras veikt vakarā. Pēc šādas procedūras īstais laiks vieglai sildošai masāžai, kas pastiprinās asinsriti un palīdzēs samazināt sāpes.

Gan pirms, gan pēc treniņa ir nepieciešams tīrīt un mitrināt seju un ķermeni. Zālē pārliecinieties, ka mati nepieskaras sejai, un centieties neskart seju ar rokām: labāk izmantot dvieli vai salvetes. Neatlieciet dušu uz vēlāku laiku, labāk dodieties dušā tūlīt pēc treniņa beigām.