Anti-stress: 4 skaistumkopšanas noslēpumi mierīgai dzīvei

Anti-stress: 4 skaistumkopšanas noslēpumi mierīgai dzīvei

Džordžs Orvels grāmatā "1984" sava galvenā varoņa vārdā, kurš veic dienasgrāmatas ierakstus, raksta: “Tavs niknākais ienaidnieks ir tava nervu sistēma. Jebkurā brīdī iekšējais sasprindzinājums var ietekmēt jūsu izskatu." Distopiskā romāna darbība notiek 20. gadsimtā uz cenzūras, totalitārā režīma, politisko spēļu un vispārējās nervozitātes fona. Diemžēl arī 21. gadsimtu nevar saukt par mierīgu: vecās problēmas tika aizstātas ar jaunām dažādu krīžu, sociālās nestabilitātes un straujajā ritma veidā. Kā uzturēt veselīgu garastāvokli haotiskās ikdienišķās situācijās un cīnīties pret stresu un depresiju? Šodien runāsim par dažādām relaksācijas metodēm, kas vienlaikus ar ēšanu kļūst par nepieciešamu rituālu mūsdienu cilvēkam.

1. Vanna

Kad temperatūra uz ielas lēnām slīd uz leju, mēs izmisīgi meklējam jaunus siltuma avotus. Silta vanna ir lielisks veids sasildīties ilgstošos rudens un ziemas vakaros. Turklāt ūdens procedūras, papildus priekam, var radīt daudz ieguvumu, ja viss tiek izdarīts pareizi.

Jūras sāls spēj “izvilkt” visus netīrumus no ķermeņa, skujas nomierina un labvēlīgi ietekmē elpošanas sistēmu. Vislabākās anti-stresa vannas eļļas ir rožu, ilang-ilang un lavandas eļļas. Bet jums jāzina dažas nianses, kā tās izmantot, lai sniegtu labumu ķermenim, nevis kaitētu tam:

·  Nepievienojiet eļļas ūdenim uzreiz, jo tās slikti izšķīst ūdenī, labāk  sajaukt tās ar pienu, kefīru, medu vai bāzes eļļu (piemēram, mandeļu vai olīvu) un tikai pēc tam pievienot ūdenim.

·  Nepārcentieties! Pietiks ar 3-4 pilieniem.

·  Izvairieties no sintētiskām eļļām, visām tām ir vienāda cena 1, 5-3 euro robežās. Šajā gadījumā cena ir kvalitātes rādītājs, un lētā eļļa vairumā gadījumu ir sintētiska.

·  Pārbaudiet jebkuru eļļu uz individuālu nepanesamību – alerģiju. Uzpiliniet pilienu eļļas uz elkoņa un pagaidiet stundu vai divas. Ja nerodas apsārtums un sausums, tad varat to droši pievienot vannai.

·  Lai mazinātu muskuļu sasprindzinājumu pēc intensīva treniņa, izmantojiet eļļu maisījumu no verbenas, melisas, piparmētras un kadiķa.

·  Ja jums sāp locītavas, ciedru eļļa var nākt palīgā.

Pēc vannas labāk nedarīt kaut ko aktīvu, vislabāk ir atpūsties vienam ar labu grāmatu, apsegties ar siltu pledu, vai mazliet pameditēt vai no sirds parunāties ar mīļoto, baudot zāļu tējas tasi. Variet palūgt viņam uztaisīt jums masāžu.

2Muguras masāža

Vēl viena lieliska skaistuma-relaksācijas metode. Vai jūs zināt pilnīgas relaksācijas sajūtu pēc masāžas, kad liekas, ka jūsu ķermenis ir bezsvara stāvoklī, ka vēl sekunde un tas pacelsies gaisā? Bet ir vērts atcerēties, ka, ja jums nav pieredzes masāžas procedūru veikšanā, tad kustībām nevajadzētu būt spiedošām, bet gan gludām, tikai lai sasildītu muguras muskuļus. Mājās bez atbilstošām zināšanām nav vērts pievērsties sarežģītām metodēm, jo tas var izraisīt traumas. Šeit ir daži vienkārši noteikumi relaksējošai masāžai:

·  Masāžai vislabākās ir kokosriekstu, makadāmijas, šī sviesta un vīnogu kauliņu eļļas. Kā bāzi varat izmantot arī saulespuķu vai olīvu eļļu, un tai pievienot nelielu daudzumu iepriekšminēto eļļu.

·  Masāžu jāveic uz pietiekami cieta pamata, rokas jānovieto gar ķermeni, seju jānoliek uz speciālā masāžas spilvena (tie ir līdzīgi tiem ko izdala lidmašīnā), vai vienkārši pagrieziet galvu uz sāniem.

·  Mājas masāžas laikā nevajadzētu rasties sāpēm, lai izvairītos no nepatīkamām traumām.

·  Ar glāstošām kustībām masējiet visu muguru, akurāti masējiet kaklu pie matu līnijas.

·  Pēc tam ar pirkstu galiem vai dūri viegli pasitiet pa muguru.

·  Pēc tam, ar nedaudz kniebjošām kustībām, virzieties gar mugurkaulu uz muguras lejasdaļu.

·  Masāžu beidziet ar gludām kustībām astotnieka formā.

Pēc masāžas paguliet vēl kādas 10-15 minūtes, necelieties uzreiz kājās. Ļaujiet jūsu ķermenim pilnībā atslābināties, mēģiniet vairs neiesaistīties nevienā aktīvā darbībā.

3Galvas masāža

Galvas masāža ļoti labvēlīgi ietekmē matu stāvokli: tā palīdz samazināt matu izkrišanu, cīnīties ar blaugznām un normalizēt tauku dziedzeru sekrēciju. Īpaši noderīga matiem ir masāža ar argāna un smiltsērkšķu eļļu, kas ievērojami stiprina matu folikulas. 

·  Vienkāršākā masāža ir matu ķemmēšana ar koka masāžas suku.

· Masāža ar pirkstu galiem: nolieciet galvu uz priekšu, sāciet masāžu no kakla gar matu līniju, vienmērīgi virzoties uz galvas augšdaļu, pievērsiet īpašu uzmanību deniņiem un zonai aiz ausīm, vienkārši nespiediet pārāk stipri, lai izvairītos no galvassāpēm.

·  Visbeidzot, ar viegliem piesitieniem pamasējiet galvas ādu. Un maigi izķemmējiet matus, jo masāžas laikā tie var nedaudz sapīties.

·  Jūs varat izskalot matus ar kumelīšu, liepu un ozola mizas novārījumu. Masāžas laikā palielinās asinsrite, tāpēc visi labvēlīgie vitamīni tiek absorbēti daudz labāk.

4Kontrasta kāju vannas

Ja jums nav laika, piemēram, pilnvērtīgai vannas procedūrai, varat iztikt tikai ar kāju vanniņām. Lai to izdarītu, mums ir nepieciešami divas bļodas: vienā ar temperatūru 10-12 grādi, citā - 38-40. Pārmaiņus mērcējiet kājas vienā vai otrā vannā: siltajā uz 1-2 minūtēm, aukstajā - ne vairāk par 20 sekundēm. Pievienojiet vanniņai dažādus novārījumus, piemēram, kumelīšu, linsēklas, nātru vai liepu ziedu novārījums. Šādas kontrastējošas vannas palīdzēs atbrīvoties no dažādām varžacīm, uzlabos asinsriti un pat atvieglos migrēnas, jo papēžos ir dažādi nervu punkti. Bērnībā mazuļiem speciāli tiek masēti papēži, lai atslābinātu hipertoniskus muskuļus un atvieglotu aizmigšanu.

·  Atcerieties, ka ir svarīgi piesardzīgi lietot kontrasta vannas ar varikozām vēnām.

·  Un arī uroģenitālās sistēmas un sirds slimību saasināšanās laikā.

Bet vissvarīgākais šo procedūru laikā ir mēģināt distancēties no problēmām un ikdienas pelēkuma. Nolieciet pie malas savu pulksteni un elektroniskās ierīces. Dziļi elpojiet, sapņojiet, domājiet par patīkamām lietām, klausieties relaksējošu mūziku; izslēdziet gaismu. Palieciet 20-30 minūtes citā realitātē. Galu galā, kā teica Cicerons (romiešu orators no ķeizara laikiem)

"Laimīga dzīve sākas ar mierīgu prātu."