preloader

Lūdzu, uzgaidiet

Kā kopt ādu pēc uzturēšanās saulē?

Kā kopt ādu pēc uzturēšanās saulē?

Vasara ir laiks kad ādas kopšanai jāvelta īpašas rūpes, jo ilgstoša atrašanās saulē, to pakļauj stresam. Dažreiz tajā sanāk uzturēties pārāk ilgi vai aizmirst uzklāt SPF saturošus krēmus un apdegt. Ja patiešām sanācis pārsauļoties ir ļoti svarīgi ādu kopt pareizi.

Neaizmirsti par ādas pīlingu

Mūsu āda pret sauli aizsargājas divejādi - veidojot pigmentu (iedegumu) vai sabiezinot raga slāni un pasargājot no bojājumiem dziļākos ādas līmeņus.

Parasti visbiežākā kļūda ir vēlme pēc iespējas ilgāk saglabāt iedegumu un neskrubēt ādu. Rezultātā uzkrājas liekās ādas raga slānis, izraisot ādas atūdeņošanos un priekšlaicīgu novecošanos. Tas var radīt maldīgu priekšstatu, ka āda kļuvusi gludāka, bet patiesībā biezā, uzsauļotā ādas raga kārta ir izjaukusi dabiskos fizioloģiskos procesus un rodas iekaisumi. Tāpēc ir svarīgi 1-2 reizes nedēļā veikt ādas pīlingu. Vēl jāatceras, ka ādu pēc skrubēšanas nekad nedrīkst atstāt kailu. Vislabāk tai uzklāt masku un pēc maskas nomazgāšanas – krēmu, bet, ja maskas nav pa rokai, var iztikt arī ar krēmu.

Mitrini ādu

Pēc intensīvas sauļošanās, ādai nepieciešams daudz mitruma. To vislabāk atjaunot ar intensīvi mitrinošām sejas maskām, drāniņmaskām un dziļi mitrinošiem sejas krēmiem. Lai kopšana būtu intensīvāka, var klāt mitrinošu, stimulējošu serumu un pēc tam, kad tas iesūcies, krēmu. Ja āda ir ļoti taukaina un krēmu likt nevēlies, pietiks tikai  ar serumu. Ķermeņa kopšanai, lai pēc iespējas ilgāk saglabātu iedegumu, izvēlies dziļi mitrinošu krēmu.

Atceries lietot saules aizsargkrēmu

Tiem, kas vēlas aizkavēt priekšlaicīgu novecošanos, vajadzētu izmantot speciālus ādas aizsargkrēmus, kas satur SPF. Tāpat jāatceras, ka pārlieku ilgstoša atrašanās saulē padara ādas virsējo kārtiņu plānāku, mazāk elastīgu un tvirtu. Parādās arī hiperpigmentācija - lieli pigmentācijas plankumi, no kuriem grūti atbrīvoties. Šādos gadījumos var lietot kosmētikas produktus kas mazina pigmentrācijas plankumus. Cilvēkiem ar gaišāku ādu, kā arī rozācijas, pigmentācijas plankumu vai rētu gadījumā vajadzētu izvēlēties krēmus ar SPF50, arī aknes gadījumā jālieto aizsarglīdzekļi ar SPF 30-50. Saules aizsargkrēmus uzklāj ādai 20-30 minūtes pirms atrašanās saulē, kā arī tos nepieciešams uzklāt atkārtoti ik pēc 2h, pēc peldēšanās vai pastiprinātas svīšanas.

Neliels UV starojuma daudzums stimulē imunitāti, bet pārlieku liels tieši pavājina.

Atvēsini ādu pēc sauļošanās

Ja tomēr tava āda pēc sauļošanās ir apdegusi, svarīgi lietot krēmus pēc sauļošanās, piemēram, alvejas želeju, kas atvēsinās un mitrinās ādu.

Izvēlies uztura bagātinātājus ādas veselībai

Vasaras periodā āda īpaši novērtēs antioksidantus - C, E vitamīnus, beta karotīnu, selēnu un cinku.