Parūpējies par sava mazuļa ādu

Parūpējies par sava mazuļa ādu

Zīdaiņu un bērnu āda ir gan trauslāka, gan jutīgāka nekā pieaugušajiem. Ne viena vien māmiņa interesējas par to, kā pareizi rūpēties par mazuļa ādu, lai tā būtu pēc iespējas veselāka. Lai saglabātu mazuļa ādas veselību, pielāgotos apkārtējai videi un aizsargātu ādu no kairinātājiem, vecākiem jābūt modriem un piesardzīgiem kopšanas līdzekļu izvēlē.

Ir jānošķir arī ādas vajadzības zīdainim, mazulim līdz 3 gadiem un bērnam no 3 gadiem līdz 10-12 gadiem. Parastais norādījums ir, ka bērniem un zīdaiņiem nelieto pieaugušiem paredzētus ādas higiēnas un kopšanas līdzekļus.

Kādas ir zīdaiņu un bērnu ādas īpatnības?

“Gluži kā bērna āda”- tādu izteikumu mēdz lietot, runājot par maigu un samtainu ādu, tomēr ne vienmēr tā ir taisnība. Piedzimstot mazuļa āda jau ir pilnībā izveidojusies, taču tā ir plānāka un caurlaidīgāka nekā pieaugušajam un nepilda savu barjerfunkciju tikpat efektīvi. Dažas nedēļas pēc piedzimšanas zīdaiņa āda pārstāj ražot sebumu, un tauku dziedzeri ādā neaktivizēsies līdz pat pusaudža vecumam. Tādējādi hidrolipīdu slānis ir plānāks un mazāk efektīvs ādas aizsardzībā. Rezultātā āda ir sausāka un tajā vieglāk iekļūst infekciju ierosinātāji un alergēni.

Turklāt ādas absorbcijas virsma bērnam ir daudz lielāka nekā pieaugušajam, tādējādi viss, kas nonāk uz viņa ādas, iesūcas ātrāk. Uzsūkšanos veicina arī mitra vide (autiņos), sakairināta āda (autiņu dermatīts) un produkta uzklāšana ādas kroku apvidos. Tāpēc ir svarīgi mazuļu ādas higiēnai lietot maigus līdzekļus, kas garantē ļoti labu panesību, ievērojot bērna ādas īpatnības, un augstu drošību, izpildot stingras ražošanas prasības.

Mazuļa āda un atopiskais dermatīts

Dažādi ārējie kairinātāji, piemēram, vējš, aukstums, ciets ūdens un apkure, novājina mazuļa ādu, padara to sausāku un reaktīvāku. Atopiskā dermatīta gadījumā bērna āda ir ļoti sausa un raupja, dažreiz uz tās ir sarkani plankumi. Āda kļūst niezoša, traucējot bērna miegu.

Atopiskais dermatīts ir ļoti bieža dermatoze, kas sākas no otrā vai trešā dzīves mēneša un vairumā gadījumu izzūd pēc dažiem gadiem. Atopiska āda cieš no lielākas ādas raga slāņa caurlaidības lipīdu deficīta dēļ, tādēļ tā pārstāj pareizi pildīt barjerfunkciju, nepasargājot ķermeni no apkārtējās vides alergēniem. Sensibilizācija pret šiem alergēniem izraisa iekaisumu un atopiskā dermatīta uzliesmojumu, ko visbiežāk pavada intensīva nieze.

Niezes izraisītā kasīšanās rada ādas bojājumus, mazuļa āda kļūst vēl caurlaidīgāka pret alergēniem. Atopiskais dermatīts noris divās secīgās fāzēs – paasinājums (parādās plankumi, nieze, infekcijas risks) un remisija (simptomi mazinās, taču āda paliek sausa un niezoša). Ir identificēti 3 galvenie vides alergēnu veidi, kas visbiežāk aizsāk akūtas iekaisuma reakcijas:

·  Aeroalergēni: putekļu ērcītes, ziedputekšņi, pelējuma un sēņu sporas, kaķu un suņu spalva

·  Pārtikas alergēni

·  Kontaktalergēni: niķelis, smaržas.

Lai uzzinātu vairāk par atopiskas ādas kopšanu, ienāc www.atopija.lv

Ādas kairinājums ap muti

Kairinājumam ap muti raksturīgs apsārtums, mazas pumpiņas, sausums un raupjums. Šis kairinājums rodas siekalu radītā mitruma dēļ, ilgstoši lietojot knupīti, zīžot īkšķi vai zobu šķilšanās laikā. Enzīms amilāze, kas sastopams siekalās, pastiprina kairinājumu. Kairinājums ap muti pastiprināti izpaužas ziemā aukstuma un vēja ietekmē.

Kā pareizi rūpēties par zīdaiņu un bērnu ādu?

1. Uzmanība ikdienā

·  Pievērsiet uzmanību riska zonām: sejai, mutes apvidum, autiņu zonai un visām ādas krociņām.

·  Vienmēr konsultējieties ar farmaceitu vai pediatru kopšanas līdzekļu izvēlē.

·  Izvēloties ādai pieguļošu apģērbu, izvairieties no vilnas un sintētikas.

·  Pārliecinieties, ka gaiss telpās, kur mazulis ikdienā uzturas, nav pārāk sauss un ka temperatūra telpās nepārsniedz 20°C grādus.

2. Higiēna

·  Higiēnai izmantojiet maigus līdzekļus bez ziepēm, kas ievēro mazuļa ādas līdzsvaru, nekairina ādu un acis. Vannojot mazuli, pārliecinieties, ka ūdens vannā nav karstāks par 35°C grādiem, jo karstums pastiprina ādas sausumu.

·  Pēc mazgāšanas rūpīgi noskalojiet un nosusiniet bērna ādu ar maigu dvieli, īpašu uzmanību pievēršot krociņām.

·  Uzreiz pēc vannošanas uzklājiet mitrinošu krēmu ar ļoti augstu panesību, kas piemērots zīdaiņu un bērnu maigajai ādai.

·  Mazuļa sejas attīrīšanai var izmantot vates plāksnītes un ziepes nesaturošu higiēnas līdzekli, piemēram, micelāro ūdeni. Ar tā palīdzību jūs izvairīsieties no saskares ar pilsētas cieto ūdeni, kas var kairināt ādu.

3. Kopšana

·  Zīdaiņu un bērnu āda ir maiga, tādēļ ir jāiemācās to pareizi aizsargāt no ārējiem kairinātājiem. Lietojiet mitrinošus un barojošus krēmus vai pieniņus, kas garantē augstu drošību un panesību.

·  Ja bērnam ir normāla āda, ikdienā uzklājiet mitrinošu pieniņu, kas baro un aizsargā ādu· Ja ādai ir nosliece uz sausumu, izvēlieties īpaši bagātīgus barojošos krēmus, kas atjauno ādas barjerfunkciju, novērš niezi un sniedz tūlītēju komfortu.

BIODERMA ABCDerm risinājumi bērnu un zīdaiņu ādai

Zīdaiņu un bērnu ādas īpatnības rada vajadzību pēc attīrošas un kopjošas kosmētikas, kas ievēro šīs īpatnības un nodrošina augstu drošību. Lai saglabātu un atjaunotu mazuļu jutīgās ādas dabisko, fizioloģisko līdzsvaru, BIODERMA ir radījusi ABCDerm produktu līniju, kas piemērota lietošanai zīdaiņiem jau no dzimšanas (izņemot priekšlaikus dzimušos).

Mazuļa ķermeņa, sejas un matu mazgāšanai lieto ABCDerm Gel moussant putojošo gelu – ziepes nesaturošu maigi attīrošu gelu, kas saglabā ādas barjeras viengabalainību. Turklāt tas veido vieglas putas mazulim patīkamai vannošanai.

Ādas mitrināšanai izmanto ABCDerm Hydratant – tas ir maigs mitrinošs pieniņš, kas rada dabisku aizsargslāni un nostiprina ādas barjeru, kā arī ierobežo faktorus, kas rada kairinājumu.

Attīrīšanai ikdienā lieto ABCDerm H2O micelāro ūdeni vai ABCDerm H2O Lingettes micelārā ūdens salvetes, kas ir ļoti parocīgas un praktiskas, atrodoties ārpus mājas. Īpaši maigais micelārais ūdens respektē ādas dabisko līdzsvaru un nomierina un mīkstina ādu.

Sakairinātai ādai ap muti paredzēts ABCDerm Peri-oral krēms, kas kavē enzīmu, kas rada kairinājumu ap muti, samazina apsārtumu, ierobežo baktēriju veidošanos un aizsargā ādu.

ABCDerm produktu līnija radīta, sekojot ABCDerm dermatoloģiskās drošības saistībām, kuru pamatā ir drošība (alerģiju riska samazināšana, pateicoties rūpīgi izvēlētām sastāvdaļām, izslēdzot tās, par kurām nav zināms, ka tās ir 100% drošas), efektivitāte (vistīrāko aktīvo vielu atlase un optimālo devu izvēle, lai nodrošinātu dermatoloģiski pierādītu efektivitāti un pilnīgi respektētu ādas funkcijas), panesība (ierobežots sastāvdaļu skaits, lai garantētu drošību un komfortu) un izsekojamība (visi produkti tiek kontrolēti katrā procesa posmā: no ražošanas līdz tirdzniecības vietai, lai pārbaudītu, kā tiek ievērotas drošības prasības).