preloader

Lūdzu, uzgaidiet

Visi produkti
Visi produkti

7 dabiski līdzekļi ekzēmas ārstēšanai

7 dabiski līdzekļi ekzēmas ārstēšanai

GAPS Diēta

Ir svarīgi zināt, ka ārstniecības līdzekļu lietošana nepalīdzēs atbrīvoties no ekzēmas, ja netiks atrisināta pamata problēma, šajā gadījumā- diēta un dzīves veids, kas izraisa/veicina ekzēmas rašanos.

GAPS ir intensīva diēta, kas koncentrējas uz zarnu atveseļojošiem ēdieniem, piemēram, kaulu buljonu (tradicionāli pagatavotu un ilgi vārītu, lai tas būtu bagāts ar želatīnu) un veselīgiem taukiem, un uzturvielu avotiem, kurus mēs parasti neuzņemam, ievērojot mūsdienu diētas. Tā ietver diezgan daudz fermentētu dārzeņu, padarot barības vielas vieglāk uzņemamas tiem, kuriem ir traucēta gremošanas sistēma.

Kā izmēģināt GAPS diētu

Atkarībā no pacienta stāvokļa, jāsāk ar ievada diētu, kas koncentrēta uz intensīvu atveseļošanos. Pēc tam ir posmi, kad pacients var uzturā lietot citus pārtikas produktus. Grūtākais GAPS diētas faktors ir tas, ka, lai tā būtu efektīva, it īpaši sākumā, ir jāievēro visi diētas nosacījumi. Tas nozīmē, ka ļoti daudz ēdienu būs jāgatavo mājās, jo praktiski visos ēdienos, ko pagatavojis kāds, kurš nav pazīstams ar GAPS diētu, būs sastāvdaļas, kuras var kaitēt kuņģa-zarnu trakta darbībai.

Mājās būtu ieteicams pašiem gatavot buljonus un zupas. Nelietot uzturā produktus, kuru sastāvā ir lipeklis un kazeīns (kvieši un piena produkti). Jāizvairās no pārtikas krāsvielām un jebkādām pārstrādātām sastāvdaļām.

Dabiski līdzekļi ekzēmas ārstēšanai

1. Kokosriekstu eļļa

Kokosriekstu eļļu var izmantot- ādai, matiem, zobiem un pat ziepju pagatavošanai. Tā ir lieliski piemērota ekzēmas ārstēšanai (ja nav alerģija/ nepanesamība).

Plānā kārtā uzklāta kokosriekstu eļļa vai kokosriekstu eļļas losjons palīdz novērst ekzēmas niezi un sāpes.

2. Aerosols ar jūras sāli un magniju

Lai uzlabotu ādas stāvokli, ādu var sausināt ar aerosoliem, kuru sastāvā ir jūras sāls un magnijs. Cilvēki ar ādas problēmām ir atzinuši, ka viņi pludmalē jūtās daudz labāk, jo āda tiek sausināta un dezinficēta ar jūras sāļo ūdeni.

3. Omega-3 eļļas (vienlaikus ierobežojot Omega-6)

Omega-3 eļļa var nesniegt tūlītēju atvieglojumu, bet var palīdzēt novērst ekzēmas pamatcēloņus. Uzņemot Omega-3, it īpaši agrīnā vecumā, var samazināt ekzēmas risku un intensitāti. To izraisa DHA un EPA taukskābes, kas atrodamas zivīs.

Izvairoties no iekaisumu veicinošām omega-6 eļļām (atrodamas daudzos pārstrādātos pārtikas produktos un augu eļļās), vienlaikus palielinot omega-3 patēriņu ar zivju produktiem, var uzlabot ekzēmas skartas ādas stāvokli.

4. Magnija vannas

Cilvēkiem ar ekzēmu nav ieteicams ilgu laiku pavadīt ūdenī, tas pasliktina ādas stāvokli. Ja vēlaties mazgāties vannā, pievienojiet ūdenim magniju vai epsom sāli.  Ja jums nav laiks, varat uz ādas uzklāt magnija eļļu.

Magnija vannas recepte:

·       1-2 tases epsom sāļu vai magnija pārslu (magnija pārslas uzsūcas daudz ātrāk);

·       1/2 tase Himalaju vai jūras sāls;

·       1/2 tējk. dabīgā vaniļas ekstrakta;

·       10-15 pilieni ēteriskās eļļas.

5. Probiotikas

Probiotikas nav efektīvas atopiskā dermatīta ārstēšanā, bet var būt noderīgas slimības profilaksē.

Probiotikas un ar probiotikām bagātināti pārtikas produkti netiek pietiekami uzņemti mūsdienu uzturā. Produktu un roku mazgāšana ir nepieciešama, jo mūsdienās produkti ir pārklāti ar ķimikālijām. Tomēr mazgājot produktus, mēs nomazgājam arī labvēlīgos mikroorganismus, kas kuņģa-zarnu traktā rada labās baktērijas.

6. Ar želatīnu bagātināta pārtika

Kā pirms tam tika minēts, kaulu buljons ir svarīga ārstnieciskās diētas sastāvdaļa, tas ir saistīts ar augsto želatīna saturu. Želatīns palīdz nomierināt  kuņģa-zarnu traktu, un tajā esošais kolagēns lieliski noder arī matu, ādas un nagu veselībai.

Ekzēma zīdaiņiem

Ekzēma ir problēma ne tikai tāpēc, ka tā rada sāpes un niezi. Zīdaiņiem tas var būt citu slimību riska faktors. Zīdaiņiem, kuriem piemīt ekzēma ir 1:3 iespēja vēlāk iegūt pārtikas alerģiju.Viņiem ir 11 reizes lielāka iespēja iegūt alerģijas līdz pirmajai dzimšanas dienai, salīdzinot ar zīdaiņiem, kuriem nepiemīt ekzēma.