7 dabīgie līdzekļi pret galvassāpēm, kas tiešām strādā

7 dabīgie līdzekļi pret galvassāpēm, kas tiešām strādā

Galvassāpes var izraisīt dažādi iemesli: nogurums, stress, nutrientu deficīts un daudzi citi. Dabiskie līdzekļi cīņai ar šo problēmu. Šie līdzekļi nav tikai efektīvi galvassāpju simptomu atvieglošanā, bet arī spēj novērst tās rašanās iemeslus un tiem nav blakusparādību.

1. Ūdens

Pārsteidzoši, bet tas ir viss, kas mums ir vajadzīgs. Diemžēl daudzi no mums cieš no hroniskās dehidratācijas. Kafijas, alkohola un saldu dzērienu lietošana tikai pasliktina situāciju. Tiklīdz jūs jūtat galvassāpju simptomus, iedzeriet vienu lielu glāzi ūdens. Un dienas laikā turpiniet daudz dzert. Varat arī palielināt ūdens daudzumu organismā, ēdot dārzeņus un augļus ar augstu ūdens saturu. Pievienojiet savā ikdienas uzturā svaigus gurķus, selerijas, kāpostus, cukīni, spinātus, arbūzu, greipfrūtu un apelsīnus.

2. Magnijs

Viena no migrēnu un galvassāpju problēmām ir zems magnija līmenis organismā. 400-600 mg magnija uzņemšana palielinās asins pieplūdumu galvas smadzenēs un vājinās spazmas, kas rada diskomfortu. Magniju var uzņemt arī pastāvīgi – tas samazinās organisma kopējo tendenci uz migrēnu un galvassāpju parādīšanos. Lai iegūtu ātru efektu, izmantojiet šķidrus uztura bagātinātājus. Paaugstināt magnija līmeni var arī pievienojot uzturā augu izcelsmes produktus, piemēram, riekstus un sēklas, pākšaugus, graudaugus, avokado, brokoļus un banānus.

3. B grupas vitamīni

B grupas vitamīnu trūkums ir cits iespējamais un biežais galvassāpju cēlonis. Pēc vienas no teorijām par tās rašanās iemesliem, nervu šūnām ir pārāk daudz uzdevumu, bet enerģijas to izpildei reizēm pietrūkst. Tātad vitamīnam B12 ir viena no svarīgākajām lomām tās pašas enerģijas izstrādē. Bieži vien pacientiem ar migrēnu pieraksta visu B grupas vitamīnu kompleksu, kurā ietilpst 8 vitamīni: tiamīns, riboflavīns, niacīns, vitamīns B6, folijskābe, vitamīns B12, biotīns un pantotēnskābe. Labums no B grupas vitamīniem ir liels: tie ne tikai atvieglo galvassāpju simptomus, bet arī uzlabo smadzeņu šūnu stāvokli, asins cirkulāciju, kā arī imūnsistēmas darbību.

4. Lavandas un piparmētru ēteriskās eļļas

Šo ēterisko eļļu dabiskās īpašības padara tos ļoti efektīvus galvassāpju mazināšanā. Uzklājot uz ādas piparmētru eļļu, tā stimulē asins pieplūdumu attiecīgajās zonās – tā mazina spazmas un sāpes. Lavandas eļļa darbojas arī kā nomierinošs līdzeklis un garastāvokļa stabilizators. Eļļu lietošana galvassāpju mazināšanai ir ļoti vienkārša. Sajauciet dažus pilienus no abām eļļām plaukstās un pēc tam ar maigām masējošām kustībām uzklājiet uz pieres, deniņiem un sprandas. Ja aromāts jums šķiet pārāk intensīvs, vienkārši atšķaidiet maisījumu ar nelielu daudzumu mandeļu vai kokosriekstu eļļas. Ideāli būtu atrast klusu vietu, kur var atpūsties, dziļi paelpot un pagaidīt, kamēr galvassāpes sāks mazināties.

5. Augi

Ir vairāki augi, kas var mazināt galvassāpes. Viņu vidū ir zeltpīpenīte (feverfew). Tā rada atslābinošu ietekmi uz sašaurinātajām galvas asinsvadiem. Šim augam ir vēl viena spēja – noņemt iekaisuma procesus un citas veida sāpes. Zeltpīpenīte darbojas tāpat kā aspirīns, tikai šis līdzeklis ir dabīgs un tāpēc tam nav blakusparādību.

Savu efektivitāti pierādījuši ārstnieciskā kumelīte un pavasara prīmulas, lavandas, rozmarīna, piparmētru un baldriāna novārījumi.

6. Ingvers

Ingvers var samazināt iekaisuma procesus, tostarp asinsvados. Lai atvieglotu galvassāpes, sagatavojiet karstu ingvera dzērienu. Aplejiet 3 nelielus svaiga ingvera gabaliņus ar divām ūdens tasēm,     uzkarsēt un ļaujiet ievilkties. Gatavajā dzērienā varat pievienot citrona gabaliņu un medu. Lietojot, noteikti ieelpojiet ingvera tvaikus – viss kopā sniegs patīkamu nomierinošu efektu un atvieglos galvassāpes.

7. Relaksējošā vanna

Viena no galvassāpju novēršanas metodēm ir attīrīt organismu no nevajadzīgiem toksīniem. Mēģiniet regulāri pieņemt detox vannu atbilstoši šādai receptei. Uzlejiet karstu ūdeni vannā; temperatūrai jābūt pietiekami augstai, lai stimulētu toksīnu kustību uz ādas virsmas. Ūdenim atdziestot, jūsu organisms pakāpeniski atbrīvosies no kaitīgajiem toksīniem. Pieņemiet šādu vannu reizi 7 -10 dienās. Ūdenī pievienojiet:

·       1 krūzīti pārtikas sodas – tā iznīcina baktērijas, samazina iekaisumu un mīkstina ādu,

·       ēteriskās eļļas – piemēram, piparmētru vai lavandas eļļu,

·      2 krūzītes ābolu etiķa – tas arī ir pazīstams ar savām ārstnieciskajām īpašībām, tai skaitā spēju atvieglot galvassāpes, tonizēt ādu un labvēlīgi ietekmēt locītavas.

Lūk, tik daudz naturālo līdzekļu veiksmīgi cīnās ar galvassāpēm. Kopumā centieties ieklausīties sevī, analizējiet, kas varētu būt par cēloni saslimšanai – iespējams, ir mainīts uzturs, un galvassāpes izraisa alerģiska reakcija. Varbūt jūsu organisms ir atūdeņots, vai arī jūs nepaēdāt un galva sāp no zema cukura līmeņa asinīs.