Matu izkrišana – kas jālieto uzturā, lai to novērstu?

Matu izkrišana – kas jālieto uzturā, lai to novērstu?

Problēma ar matu izkrišanu ir izteikti populāra vīrieši vidū, tomēr arī starp sievietēm šī kaite ir bieži novērojama. Tā visbiežāk piemeklē cilvēkus vecumā pēc 20 gadiem un pēc statistikas datiem problēmas ar matu izkrišanu ir katram piektajam cilvēkam. Kaut gan alopēcijas (matu izkrišanas) formas sievietēm un vīriešiem ir ļoti līdzīgas, iemesli matu izkrišanai var būt ļoti dažādi. Populārākie no tiem ir izteikta pakļautība stresam ikdienā, saspringts dienas ritms, ilgstoši miega traucējumi un citi. Pēc stresa apstājas matu folikulas darbība un pēkšņi pazūd matu augtspēja un dzīvotspēja. Tie sāk izkrist. Kamēr matu izkrišana vēl nav nonākusi tik tālu, lai kļūtu par medicīnisku diagnozi, ir iespējams palīdzēt savam organismam, ieviešot uzturā dažādus vitamīnu un minerālvielu avotus. Bet ko tieši lietot uzturā un kāpēc?

Vitamīni!

Vitamīni ne tikai palīdz uzturēt labu pašsajūtu, bet arī ir veicina matu veselību. A vitamīns palīdz ražot sebumu galvas ādā, E vitamīns uzlabo asins cirkulāciju galvas ādā, kas nodrošina matu folikulu produktivitāti un B vitamīns palīdz uzturēt veselīgu matu toni.

Papildini savu diētu ar proteīnu!

Iekļaujot savā diētā liesu gaļu, zivis, soju un citus proteīna avotus, iespējams padarīt matus veselīgākus un novērst matu izkrišanu.

Masē galvas ādu ar ēteriskām eļļām!

Piedzīvojot matu izkrišanu, ieteicams galvas ādu masēt, izmantojot ēteriskās eļļas. Tas palīdz matu folikulām palikt aktīvām. Var pievienot lavandu mandeļu vai sezama eļļai.

Dzer pietiekami daudz ūdens!

Visiem zināms, ka pietiekama ūdens lietošana ikdienā atstāj pozitīvu ietekmi uz mūsu ķermeni un palīdz cīnīties ar dažādām kaitēm, matu izkrišana nav izņēmums. Dienā ieteicams izdzert vismaz 4-8 glāzes ūdens, lai pietiekami nodrošinātu ķermeni ar ūdeni, tas palīdzēs arī veselīgai matu augšanai.

Samazini savu alkohola patēriņu!

Ja tiek piedzīvota matu izkrišana, ieteicams samazināt alkohola uzņemšanu. Alkohols samazina matu augšanas spējas.

Pārliecinies vai organismā netrūkst dzelzs!

Dzelzs trūkums organismā var būt viens no iemesliem matu izkrišanai. Savu dzelzs līmeni asinīs iespējams pārbaudīt pie ārsta. To noteikti ieteiktu izdarīt, ja esi veģetāriete, ja tev ir bijusi anēmija (dzelzs trūkums asinīs) vai piedzīvo izteiktu asiņošanu menstruāciju laikā. Ja tiešām konstatēts dzelzs trūkums, tad uzturā jālieto uztura bagātinātāji un tas varētu arī apturēt matu izkrišanu. Tomēr papildus dzelzs uzņemšana, ja tas nav nepieciešams, var radīt nepatīkamus blakus efektus, kā vēdersāpes un aizcietējumu.