preloader

Lūdzu, uzgaidiet

IBUSTAR BĒRNIEM 100 mg/5 ml suspensija iekšķīgai lietošanai, 100 ml, N1

IBUSTAR BĒRNIEM 100 mg/5 ml suspensija iekšķīgai lietošanai, 100 ml, N1

Bezrecepšu zāles
Produkta kods: 70640
Ibustar ir pretiekaisuma un sāpes atvieglojošas zāles, kam raksturīgas drudzi mazinošas īpašības.
€2,99
Prece ir noliktavā

Uzmanību!

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

Produkta attēls var atšķirties no reālā produkta izskata.

. Vairāk par iespējamajiem piegādes veidiem

Uzmanību!

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Bezrecepšu zāles

Ibustar ir pretiekaisuma un sāpes atvieglojošas zāles, kam raksturīgas drudzi mazinošas īpašības.

Ibustar ir pretiekaisuma un sāpes atvieglojošas zāles (nesteroīds pretiekaisuma līdzeklis, NPL), kam raksturīgas drudzi mazinošas (antipirētiskas) īpašības. Ibustar lieto: - drudža, - vieglu vai vidēji stipru sāpju īslaicīgai simptomātiskai ārstēšanai. Ibustar paredzēts lietošanai bērniem, kuru ķermeņa masa ir no 5 kg (no 6 mēnešu vecuma) līdz 29 kg (9 gadiem).
Vecums: bērni
Brīdinājumi:

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

 

Pirms Ibustar lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

 

Blakusparādības iespējams samazināt līdz minimumam, visīsāko laiku lietojot vismazāko efektīvo simptomu kontrolei nepieciešamo devu.

 

Kuņģa–zarnu trakta drošums

 

Jāizvairās vienlaikus ar Ibustar lietot NPL, tostarp arī tā sauktos COX-2 inhibitorus (selektīvos ciklooksigenāzes-2 inhibitorus).

 

Gados vecāki pacienti

Gados vecākiem pacientiem biežāk novēro NPL blakusparādības, īpaši kuņģa–zarnu trakta asiņošanu un perforāciju, kā dēļ var iestāties nāve. Tādēļ gados vecākiem pacientiem nepieciešama īpaši cieša ārsta uzraudzība.

 

Kuņģa-zarnu trakta asiņošana, čūlu veidošanās vai perforācija, kā dēļ var iestāties nāve, aprakstīta visu NPL lietošanas gadījumā un jebkurā brīdī ārstēšanas laikā – ar vai bez brīdinājuma simptomiem vai agrāk novērotiem smagiem traucējumiem kuņģa–zarnu traktā.

 

Kuņģa–zarnu trakta asiņošanas, čūlu veidošanās vai perforācijas risks pieaug, palielinot NPL devas, kā arī pacientiem, kuriem bijušas čūlas, īpaši tad, ja bijušas arī tādas komplikācijas kā asiņošana vai perforācija (skatīt 2. punktā „Nelietojiet Ibustar šādos gadījumos”), kā arī gados vecākiem pacientiem. Šādiem pacientiem terapija jāsāk ar mazāko iespējamo devu.

Šādiem pacientiem, kā arī pacientiem, kuriem nepieciešama papildterapija ar nelielām acetilsalicilskābes (ASS) devām vai citām zālēm, kas var palielināt kuņģa–zarnu trakta asiņošanas risku, jāapsver kombinētas terapijas nepieciešamība ar aizsargājošiem līdzekļiem (piemēram, mizoprostolu vai protonu sūkņa inhibitoriem).

 

Ja Jūsu bērnam bijušas blakusparādības kuņģa–zarnu traktā, Jums jāziņo par visiem neparastajiem simptomiem vēderā (īpaši par asiņošanu kuņģa–zarnu traktā). Minētais īpaši attiecas uz terapijas sākumu.

Piesardzību ieteicams ievērot tad, ja Jūsu bērns vienlaikus saņem zāles, kas var palielināt čūlu veidošanās un asiņošanas risku, piemēram, iekšķīgi lietojamos kortikosteroīdus, antikoagulantus, piemēram, varfarīnu, selektīvos serotonīna atpakaļsaistīšanas inhibitorus, ko, starp citu, lieto arī depresijas ārstēšanai, vai trombocītu agregāciju nomācošas zāles, piemēram, ASS (skatīt 2. punktā „Citas zāles un Ibustar bērniem”).

 

Ja ārstēšanas laikā Jūsu bērnam parādās asiņošana vai čūlas kuņģī vai zarnās, Ibustar lietošana jāpārtrauc. Nekavējoties informējiet savu ārstu, ja bērnam ir kādi neparasti vēdera simptomi.

 

NPL piesardzīgi jālieto pacientiem, kuriem bijušas kuņģa–zarnu trakta slimības (čūlainais kolīts, Krona slimība), jo šie stāvokļi var pasliktināties (skatīt 4. punktu „Iespējamās blakusparādības”).

 

Ietekme uz sirds-asinsvadu un smadzeņu asinsvadu sistēmu

 

Tādu pretiekaisuma/pretsāpju zāļu kā ibuprofēns lietošana var tikt saistīta ar nelielu paaugstinātu sirdstriekas vai triekas (insulta) risku, it īpaši lietojot lielās devās. Nepārsniedziet ieteikto devu vai ārstēšanas ilgumu.

Pirms Ibustar lietošanas pārrunājiet ārstēšanu ar ārstu vai farmaceitu, ja Jums:

 • ir sirdsdarbības traucējumi, piemēram, sirds mazspēja, stenokardija (sāpes krūšu kurvī), vai ir bijusi sirdstrieka, šunta operācija, perifēro artēriju slimība (slikta asins cirkulācija kājās vai pēdās šauru vai bloķētu artēriju dēļ) vai jebkāda veida trieka (insults) (tostarp “mini trieka” jeb pārejošas išēmiskas lēkmes (TIA));
 • ir paaugstināts asinsspiediens, diabēts, augsts holesterīna līmenis, ģimenes anamnēzē ir bijušas sirds slimības vai insults, vai smēķējat.

 

Ādas reakcijas

 

Ļoti retos gadījumos saistībā ar NPL lietošanu aprakstītas smagas ādas reakcijas, dažas no tām izraisījušas nāvi (eksfoliatīvs dermatīts, Stīvensa–Džonsona sindroms un toksiskā epidermas nekrolīze/Laiela sindroms) (skatīt 4.punktu „Iespējamās blakusparādības”).

Pacienti paaugstinātam šādu blakusparādību riskam pakļauti ārstēšanas sākumā, un vairumā gadījumu tās novēro pirmajā terapijas mēnesī.

Tiklīdz parādās izsitumi uz ādas, gļotādu bojājumi vai jebkādas citas paaugstinātas jutības pazīmes, Ibustar lietošana jāpārtrauc un jākonsultējas ar ārstu.

 

Saslimšanas laikā ar vējbakām Ibustar vēlams nelietot.

 

Citas piezīmes

 

Ibustar drīkst lietot, tikai nopietni izvērtējot ieguvuma un riska attiecību, ja Jūsu bērnam ir:

 • noteiktas autoimūnas slimības, piemēram, sistēmiskā sarkanā vilkēde un jaukta tipa saistaudu slimība. Pastāv lielāks neinfekcioza smadzeņu apvalku iekaisuma (aseptiska meningīta) simptomu rašanās risks (skatīt 4. punktu „Iespējamās blakusparādības”);
 • noteikti, pārmantoti asinsrades traucējumi (piemēram, akūta intermitējoša porfirija).

 

Īpaši rūpīga ārsta kontrole nepieciešama šādos gadījumos:

 • nieru vai aknu darbības traucējumi;
 • tūlīt pēc plašām ķirurģiskām operācijām;
 • alerģijas (piemēram, ādas reakcijas pret citām zālēm, astma, siena drudzis), hroniska deguna gļotādas tūska vai hroniskas elpceļus sašaurinošas slimības;
 • organisma atūdeņošanās (bērniem un pusaudžiem organisma atūdeņošanās gadījumā ir nieru darbības traucējumu risks).

 

 • Smagas akūtas paaugstinātas jutības reakcijas (piemēram, anafilaktisku šoku) novēro ļoti reti. Pēc Ibustar lietošanas parādoties pirmajām smagu paaugstinātas jutības reakciju pazīmēm, zāļu lietošana nekavējoties jāpārtrauc un jādodas pie ārsta.
 • Ibustar aktīvā viela ibuprofēns var uz laiku nomākt asins trombocītu funkciju (trombocītu agregāciju). Tādēļ pacienti ar asinsreces traucējumiem rūpīgi jākontrolē.
 • Ilgstošas Ibustar lietošanas gadījumā regulāri jākontrolē aknu un nieru darbība, kā arī asinsaina.
 • Pirms ķirurģiskām procedūrām par Ibustar lietošanu jākonsultējas ar ārstu vai zobārstu.
 • Ilgstoši ar jebkāda veida pretsāpju līdzekļiem ārstējot galvassāpes, tās var pastiprināties. Ja rodas šāda situācija vai par to ir aizdomas, jākonsultējas ar ārstu un zāļu lietošana ir jāpārtrauc. Pārmērīgas zāļu lietošanas izraisītu galvassāpju (medication overuse headache, MOH) diagnoze jāapsver pacientiem, kam bieži vai katru dienu ir galvassāpes, neskatoties uz regulāru zāļu lietošanu pret galvassāpēm (vai to dēļ).
 • Pretsāpju līdzekļu lietošana aiz pieraduma, jo īpaši gadījumā, kad tiek lietotas vairākas aktīvās vielas ar pretsāpju iedarbību, var izraisīt paliekošus nieru bojājumus ar nieru mazspējas risku (pretsāpju līdzekļu izraisītu nefropātiju).
 • NPL, piemēram, ibuprofēns, var maskēt infekcijas un drudža simptomus.
Preču forma zālēm, uztura bagātinātajiem un medicīnas preparātiem: suspensija iekšķīgai lietošanai
Piemērots diabētiķiem:
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā aprakstīts šajā instrukcijā vai kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet savam ārstam vai farmaceitam. Ja vien ārsts nav parakstījis citādi, ieteicamā Ibustar bērniem 20 mg/ml deva ir šāda. 5 kg – 6 kg (6 – 8 mēnešus veci zīdaiņi): 50 mg ibuprofēna (atbilst 2,5 ml suspensijas); 7 kg – 9 kg (9 – 12 mēnešus veci zīdaiņi): 50 mg ibuprofēna (atbilst 2,5 ml suspensijas); 10 kg – 15 kg (1 – 3 gadus veci zīdaiņi/bērni): 100 mg ibuprofēna (atbilst 5 ml suspensijas); 16 kg – 20 kg (4 – 6 gadus veci bērni): 150 mg ibuprofēna (atbilst 7,5 ml suspensijas); 21 kg – 29 kg (7 – 9 gadus veci bērni): 200 mg ibuprofēna (atbilst 10 ml suspensijas).
Aktīvā viela ir ibuprofēns. Vienā mililitrā suspensijas ir 20 mg ibuprofēna. Citas sastāvdaļas ir: nātrija benzoāts, bezūdens citronskābe, nātrija citrāts, saharīna nātrija sāls, nātrija hlorīds, hipromeloze, ksantāna sveķi, maltīts, šķīdums, glicerīns, attīrīts ūdens, zemeņu aromatizētājs (satur vielas, kas ir identiskas dabiskajām aromātvielām, dabiskas aromātvielas, propilēnglikolu).

Ainavas (horizontālais) skats netiek atbalstīts. Lūdzu, pagriziet ierīci portreta (vertikālajā) skatā.