preloader

Lūdzu, uzgaidiet

IBUGARD 200 mg/5 ml suspensija iekšķīgai lietošanai, 100 ml, N1

IBUGARD 200 mg/5 ml suspensija iekšķīgai lietošanai, 100 ml, N1

Bezrecepšu zāles
Produkta kods: 74376
IBUGARD  ir sāpes atvieglojoša, ķermeņa temperatūru pazeminoša un pretiekaisuma iedarbība.
€4,99
Prece ir noliktavā

Uzmanību!

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

Produkta attēls var atšķirties no reālā produkta izskata.

. Vairāk par iespējamajiem piegādes veidiem

Uzmanību!

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Bezrecepšu zāles

IBUGARD  ir sāpes atvieglojoša, ķermeņa temperatūru pazeminoša un pretiekaisuma iedarbība. 

Ibugard aktīvā viela ir ibuprofēns, kas pieder zāļu grupai, ko sauc par nesteroīdajiem pretiekaisuma līdzekļiem (NPL). Šīm zālēm ir sāpes atvieglojoša, ķermeņa temperatūru pazeminoša un pretiekaisuma iedarbība.

 

Šīs zāles ir izstrādātas, lai bērniem no 3 mēnešu vecuma, pusaudžiem un pieaugušajiem īslaicīgi ārstētu tādus simptomus kā:

 • dažādas izcelsmes (arī vīrusu infekcijas) radītu drudzi;
 • vieglas līdz vidēji stipras dažādas izcelsmes sāpes:
 • galvassāpes, kakla iekaisuma izraisītas sāpes vai vīrusu infekcijas izraisītas muskuļu sāpes;
 • kustību aparāta traumu (sastiepumu vai locītavu dislokācijas) izraisītas muskuļu, locītavu un kaulu sāpes;
 • mīksto audu traumas izraisītas sāpes;
 • sāpes pēc operācijas;
 • zobu sāpes, sāpes pēc zoba izraušanas;
 • galvassāpes (arī migrēna);
 • vidusauss iekaisuma izraisītas ausu sāpes (tikai pēc ārsta ieteikuma).
Brīdinājumi:

Nevēlamās blakusparādības iespējams samazināt līdz minimumam, pēc iespējas īslaicīgi lietojot minimālo efektīvo devu, kas nepieciešamas simptomu kontrolei.

Gados vecākiem cilvēkiem biežāk ir novērotas šo zāļu izraisītas nevēlamas blakusparādības, īpaši kuņģa-zarnu trakta asiņošana un perforācija, kas var beigties letāli.

 

Pirms Ibugard lietošanas vai došanas bērnam konsultējieties ar ārstu, ja Jums vai Jūsu bērnam ir diagnosticēta:

 • sistēmiskā sarkanā vilkēde vai jaukta tipa saistaudu slimība;
 • kuņģa-zarnu trakta slimība vai hroniska zarnu trakta slimība (čūlainais kolīts vai Krona slimība);
 • arteriāla hipertensija un/vai sirdsdarbības traucējumi;
 • nieru darbības traucējumi;
 • aknu darbības traucējumi;
 • asins recēšanas traucējumi;
 • aktīva vai agrāk bijusi bronhiālā astma vai alerģiskas reakcijas simptomi (pēc šo zāļu lietošanas ir iespējama bronhu sašaurināšanās).

 

Ir iespējama dzīvību apdraudoša kuņģa-zarnu trakta asiņošana, čūla vai perforācija, un pirms tam ne vienmēr ir brīdinājuma simptomi, vai arī šādi traucējumi var rasties pacientiem, kam iepriekš ir bijuši šādi brīdinājuma simptomi. Ja pacientam ir kuņģa-zarnu trakta asiņošana vai čūla, zāļu lietošana nekavējoties jāpārtrauc. Pacientiem, kam anamnēzē ir kuņģa-zarnu trakta slimības, īpaši gados vecākiem pacientiem Ibugard iekšķīgi lietojamas suspensijas veidā var izmantot arī pieaugušie), savs ārsts jāinformē par visiem neparastajiem simptomiem gremošanas traktā (īpaši par asiņošanu). Minētais īpaši attiecas uz ārstēšanas sākuma fāzi.

 

Vienlaicīga ilgstoša dažādu pretsāpju līdzekļu lietošana var izraisīt nieru bojājumus un radīt nieru mazspējas risku (pretsāpju līdzekļu izraisīta nefropātija).

 

Tādu pretiekaisuma/pretsāpju zāļu kā ibuprofēns lietošana var tikt saistīta ar nelielu paaugstinātu sirdstriekas vai triekas (insulta) risku, it īpaši lietojot lielās devās. Nepārsniedziet ieteikto devu vai ārstēšanas ilgumu.

Pirms Ibugard lietošanas pārrunājiet ārstēšanu ar ārstu vai farmaceitu,ja Jums:

 • ir sirdsdarbības traucējumi, piemēram, sirds mazspēja, stenokardija (sāpes krūšu kurvī), vai ir bijusi sirdstrieka, šunta operācija, perifēro artēriju slimība (slikta asins cirkulācija kājās vai pēdās šauru vai bloķētu artēriju dēļ) vai jebkāda veida trieka (insults) (tostarp “mini trieka” jeb pārejošas išēmiskas lēkmes (TIA)).
 • ir paaugstināts asinsspiediens, diabēts, augsts holesterīna līmenis, ģimenes anamnēzē ir bijušas sirds slimības vai insults, vai smēķējat.

Ļoti retos gadījumos saistībā ar NPL lietošanu ir aprakstītas nopietnas ādas reakcijas, kas dažkārt bijušas letālas, – eksfoliatīvs dermatīts, Stīvensa-Džonsona sindroms un toksiska epidermas nekrolīze. Terapijas agrīnajā fāzē šādu reakciju risks pacientiem ir lielāks, jo lielākoties tās sākas pirmajā terapijas mēnesī. Tiklīdz parādījušies ādas izsitumi, gļotādas bojājumi vai jebkuras citas paaugstinātas jutības pazīmes, ibuprofēna lietošana jāpārtrauc.

 

Ibuprofēna lietošana jāpārtrauc un nekavējoties jāsazinās ar ārstu, ja Jums vai Jūsu bērnam rodas kāds no šiem angioedēmas simptomiem:

 • sejas, mēles vai rīkles tūska;
 • apgrūtināta rīšana;
 • nātrene un apgrūtināta elpošana.

 

Pacientiem, kam ir sistēmiska sarkanā vilkēde un jaukta tipa saistaudu patoloģijas, var palielināties aseptiska meningīta risks.

 

Tāpat kā citi pretiekaisuma līdzekļi, ibuprofēns var maskēt infekcijas pazīmes.

 

Slimojot ar vējbakām, jāizvairās lietot šīs zāles.

 

Ibugard aktīvā viela ibuprofēns uz laiku var nomākt trombocītu funkciju (to agregāciju). Tādēļ pacienti, kam ir asins koagulācijas traucējumi, rūpīgi jākontrolē.

 

Ilgstoši lietojot Ibugard, regulāri jākontrolē aknu enzīmu līmenis, nieru darbība un asins analīzes.

Bērniem un pusaudžiem dehidratētā stāvoklī ir nieru darbības traucējumu risks.

 

Galvassāpes, kas var rasties ilgstošas pretsāpju līdzekļu lietošanas laikā, nav atļauts ārstēt, palielinot zāļu devas.

Dažos ibuprofēna lietošanas gadījumos ir aprakstīta ambliopija (redzes asuma samazināšanās), tādēļ ārsts jāinformē par jebkuriem redzes traucējumiem.

 

Daži antikoagulanti jeb zāles, kas nomāc asiņu koagulāciju (piemēram, acetilsalicilskābe/aspirīns, varfarīns vai tiklopidīns), dažas zāles pret augstu asinsspiedienu (AKE inhibitori, piemēram, kaptoprils, bēta blokatori un angiotensīna II antagonisti) un vēl dažas citas zāles var ietekmēt ibuprofēna lietošanas rezultātu, vai arī ārstēšana ar ibuprofēnu var ietekmēt minēto zāļu lietošanas rezultātu.

Tādēļ pirms vienlaicīgas ibuprofēna un citu zāļu lietošanas vienmēr jākonsultējas ar ārstu.

Preču forma zālēm, uztura bagātinātajiem un medicīnas preparātiem: suspensija iekšķīgai lietošanai
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā aprakstīts šajā lietošanas instrukcijā vai Jūsu ārsts vai farmaceits Jums teicis. Lietot iekšķīgi pēc ēšanas, uzdzerot daudz šķidruma. Pirms lietošanas pudele jāsakrata. Iepakojumā ir šļirce-dozators. Nepārsniegt ieteikto devu. Šļirces-dozatora lietošanas instrukcija 1. Atskrūvējiet pudelītes vāciņu - piespiediet to un grieziet pulksteņu rādītāju kustībai pretējā virzienā. 2. Uz pudelītes kakliņa stingri uzspiediet šļirci-dozatoru. 3. Pudelīte stipri jāsakrata. 4. Lai piepildītu šļirci-dozatoru, pudelīte jāapvērš otrādi un uzmanīgi jāpavelk uz leju virzulis, ievelkot nepieciešamo suspensijas daudzumu. 5. Apvērsiet pudelīti normālā stāvoklī, uzmanīgi izskrūvējiet šļirci-dozatoru un noņemiet to no pudelītes. 6. Šļirces-dozatora gals jāieliek bērna mutē un pēc tam lēni jāspiež virzulis, rūpīgi iztukšojot šļirci-dozatoru. 7. Pēc lietošanas pudelei jāuzskrūvē vāciņš. Šļirce-dozators jāizskalo un jāizžāvē. Ibugard jālieto saskaņā ar ārsta norādījumiem. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam. Ibuprofēna parastā reizes deva ir 7-10 mg/kg, bet maksimālā dienas deva ir 20-30 mg/kg. Zāles jālieto pēc šādas shēmas. Ķermeņa masa (pacienta vecums) Reizes deva Biežums 24 stundās (ibuprofēna maksimālā dienas deva) 5-7,6 kg (3-6 mēneši) 1,25 ml (1 × 50 mg) 3 reizes (150 mg) 7,7-9 kg (6-12 mēneši) 1,25 ml (1 × 50 mg) 3 līdz 4 reizes (150-200 mg) 10-15 kg (1-3 gadi) 2,5 ml (1 × 100 mg) 3 reizes (300 mg) 16-20 kg (4-6 gadi) 3,75 ml (1 × 150 mg) 3 reizes (450 mg) 21-29 kg (7-9 gadi) 5 ml (1 × 200 mg) 3 reizes (600 mg) 30-40 kg (10-12 gadi) 7,5 ml (1 × 300 mg) 3 reizes (900 mg) Vairāk nekā 40 kg (bērni un pusaudži no 12 gadu vecuma un pieaugušie) 5-10 ml (200-400 mg) 3 reizes (1200 mg) Devas var atkārtot ik pēc 6-8 stundām, bet minimālais laiks līdz nākamajai devai ir četras stundas. Nepārsniegt maksimālo dienas devu. Tikai īslaicīgai lietošanai. Medicīniskā palīdzība jāmeklē, ja 3-5 mēnešus veciem zīdaiņiem simptomi pastiprinās, vai ne vēlāk kā pēc 24 stundām, ja simptomi saglabājas. Bērniem līdz 6 mēnešu vecumam zāles drīkst lietot tikai pēc konsultēšanās ar ārstu un pēc ārsta ieteikuma. Ja bērniemno 6 mēnešu vecuma un pusaudžiem šīs zāles nepieciešams lietot ilgāk par 3 dienām vai, ja simptomi pastiprinās, jākonsultējas ar ārstu. Nedrīkst lietot bērniem līdz 3 mēnešu vecumam. Ja pieaugušajam šīs zāles drudža gadījumā nepieciešams lietot ilgāk par 3 dienām, bet sāpju gadījumā — ilgāk par 4 dienām vai, ja simptomi pastiprinās, jākonsultējas ar ārstu. Atvērts iepakojums jāizlieto sešu mēnešu laikā.

Aktīvā viela ir ibuprofēns. 1 ml Ibugard satur 40 mg ibuprofēna. 5 ml suspensijas satur 200 mg ibuprofēna.

Palīgvielas ir hipromeloze, ksantāna sveķi, glicerīns (E422), nātrija benzoāts (E211), maltīta šķidrums (E965), nātrija citrāts, citronskābes monohidrāts, saharīna nātrija sāls (E954), nātrija hlorīds, zemeņu aromatizētājs (satur aromatizētāja sastāvdaļas, propilēnglikolu un ūdeni) un attīrīts ūdens.

Ainavas (horizontālais) skats netiek atbalstīts. Lūdzu, pagriziet ierīci portreta (vertikālajā) skatā.