preloader

Lūdzu, uzgaidiet

BEROCCA PLUS putojošās tabletes, 15 gab., N1

BEROCCA PLUS putojošās tabletes, 15 gab., N1

Bezrecepšu zāles
Produkta kods: 73474
Berocca Plus putojošās tabletes lieto, lai novērstu B grupas vitamīnu, C vitamīna un cinka deficītu, kā arī to paaugstinātas nepieciešamības gadīj...
€6,19
Prece ir noliktavā

Uzmanību!

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

Produkta attēls var atšķirties no reālā produkta izskata.

Piegādāsim nākamās darba dienas laikā, ja pasūtījums tiks veikts tekošajā darba dienā pirms pulksten 14:30 Vairāk par iespējamajiem piegādes veidiem

Uzmanību!

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Bezrecepšu zāles

Berocca Plus putojošās tabletes lieto, lai novērstu B grupas vitamīnu, C vitamīna un cinka deficītu, kā arī to paaugstinātas nepieciešamības gadījumos. Berocca Plus putojošās tabletes kā aktīvās sastāvdaļas satur visus astoņus B grupas vitamīnus, C vitamīnu, kalciju, magniju un cinku.

Berocca Plus putojošās tabletes lieto, lai novērstu B grupas vitamīnu, C vitamīna un cinka deficītu, kā arī to paaugstinātas nepieciešamības gadījumos. 

 

Vispārēja informācija

Vitamīni un minerālvielas ir svarīgas uzturvielas visiem dzīvajiem organismiem.  Cilvēka organisms pats nespēj ražot tam nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Lai saglabātu veselību un spēju funkcionēt, organismam šīs vielas pietiekamā daudzumā jāuzņem ar ikdienas uzturu. Ūdenī šķīstošo vitamīnu, piemēram, B un C vitamīnu, rezerves organismā netiek uzkrātas, tāpēc vecāka gadagājuma cilvēkiem, sievietēm grūtniecības un krūts barošanas laikā, cilvēkiem, kas ievēro diētu, pacientiem ar dažām hroniskām slimībām, un intensīvu fizisko slodžu un ilgstoša stresa laikā vai hroniskas alkohola atkarības laikā šo vitamīnu uzņemšana var būt nepietiekama. Atklāts, ka C vitamīns (askorbīnskābe) pastiprināti nepieciešams smēķētājiem un sievietēm, kas lieto perorālos kontracepcijas līdzekļus.

 

B grupas vitamīni

B grupas vitamīni iesaistīti daudzās dažādās šūnu metabolisma reakcijās, tai skaitā reakcijās, kurās veidojas vielas, kas pārvada nervu impulsus.

 

C vitamīns

C vitamīns (askorbīnskābe) ir antioksidants, kuram ir svarīga loma brīvo radikāļu inaktivācijā. C vitamīns ir nepieciešams arī daudzu enzīmu darbībai un, piemēram, holesterīna, žultsskābju un zāļu metabolismā. C vitamīns uzlabo dzelzs uzsūkšanos no zarnām un ietekmē folskābes metabolismu un balto asins šūnu darbību.  Papildus tam tas uzlabo saistaudu veidošanos, un ir svarīgs faktors zobu, skeleta un kapilāru attīstībai un funkcionēšanai.

 

Kalcijs

Kalcijs kopā ar magniju un B6 vitamīnu nepieciešams daudzos sarežģītos fizioloģiskos procesos, enzīmu darbībā un nervu impulsu pārvadīšanā.

 

Magnijs

Magnijs ir iesaistīts daudzos organisma procesos, piemēram, olbaltumvielu veidošanā, tauku metabolismā, cukuru dedzināšanā un šūnu elpošanā.

 

Cinks

Cinks ir svarīgs mikroelements. Tas ir daudzu olbaltumvielu, hormonu, neiropeptīdu un hormonu receptoru struktūras sastāvdaļa un ir nepieciešams daudzu enzīmu darbībai.

 

Berocca Plus putojošās tabletes nesatur taukos šķīstošos vitamīnus.

Brīdinājumi:

Nelietojiet Berocca Plus putojošās tabletes:

 • ja Jums ir alerģija pret aktīvajām vielām vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu,
 • ja Jums ir hiperkalciēmija vai hiperkalciūrija (pārāk augsts kalcija līmenis organismā vai urīnā), nieru vai urīnceļu akmeņi,
 • ja Jums ir paaugstināts oksālskābes daudzums urīnā vai nieru darbības traucējumi.

 

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

 

Pirms Berocca Plus putojošo tablešu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

 • Cilvēkiem ar īpaša enzīma (glikozes-6-fosfāta dehidrogenāzes) deficītu vai hemohromatozi (dzelzs uzkrāšanās traucējumiem) šīs zāles vajadzētu lietot piesardzīgi, jo tās satur askorbīnskābi, t.i.C vitamīnu,

 

 • Berocca Plus putojošās tabletes satur aptuveni 10% no kalcija ieteicamās diennakts devas un aptuveni 30% no magnija ieteicamās diennakts devas. Tādējādi Berocca Plus veicina dienā ieteikto šo elementu daudzuma sasniegšanu, bet tas nav pietiekams kā vienīgais kalcija un magnija avots,

 

 • B12 vitamīna deficīta ārstēšanai Berocca Plus putojošās tabletes vajadzētu lietot tikai tad, ja tā cēlonis ir saistīts ar uzturu. Tās nevajadzētu lietot citu B12 vitamīna deficīta formu ārstēšanai (piemēram, perniciozās anēmijas vai B12 vitamīna uzsūkšanās traucējumu gadījumos zarnu vai aizkuņģa dziedzera slimību dēļ),

 

 • Viena tablete satur B6 vitamīna (piridoksīna) maksimālo profilakses diennakts devu. Nevajadzētu pārsniegt ieteikto dienas devu (1 tablete). 

 

 • Tā kā Berocca Plus putojošās tabletes var ietekmēt laboratorijas testus, informējiet savu ārstu, ja šādi testi paredzēti.

 

 • Berocca Plus putojošās tabletes satur 150 mikrogramus biotīna vienā tabletē. Ja gatavojaties veikt laboratoriskās analīzes, Jums jāinformē ārsts vai laboratorijas personāls, ka lietojat vai nesen esat lietojis Berocca Plus, jo biotīns var ietekmēt šādu analīžu rezultātus. Atkarībā no analīzēm biotīna ietekmē rezultāti var būt kļūdaini paaugstināti vai kļūdaini pazemināti. Pirms laboratorisko analīžu veikšanas ārsts var lūgt pārtraukt lietot Berocca Plus. Jums arī jāapzinās, ka citas zāles, ko Jūs lietojat, piemēram, multivitamīni vai uztura bagātinātāji matiem, ādai un nagiem, var saturēt arī biotīnu un ietekmēt laboratorisko analīžu rezultātus. Lūdzu, informējiet savu ārstu vai laboratorijas personālu, ja lietojat šādus produktus.

 

Bērni

Berocca Plus putojošās tabletes nav ieteicams lietot bērniem līdz 11 gadu vecumam.

 

Citas zāles un Berocca Plus putojošās tabletes

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot. 

 • Askorbīnskābe (C vitamīns) var traucēt glikozes daudzuma noteikšanai urīnā vai asinīs, tāpēc C vitamīna lietošana jāpārtrauc vairākas dienas pirms glikozes testa veikšanas.  
 • Piridoksīna deva, kas lielāka par 5 mg, neitralizē Parkinsona slimības ārstēšanai lietotās levodopas iedarbību. Taču tas nenotiek, lietojot levodopu kopā ar karbidopu vai benserazīdu.  
 • Ja Jūs lietojat deferoksamīnu (piemēram, lai ārstētu dzelzs uzkrāšanos Jūsu organismā), izstāstiet par to savam ārstam, jo vienlaicīga deferoksamīna un C vitamīna lietošana var ietekmēt Jūsu sirdi. C vitamīns var ietekmēt arī ciklosporīna, disulfirama un varfarīna iedarbību.
 • Hloramfenikols var kavēt B12 vitamīna uzsūkšanos no kuņģa-zarnu trakta.
 • Folskābe var ietekmēt metotreksāta iedarbību (lieto audzēju, piemēram, leikozes ārstēšanai)
 • Ja Jūs lietojat diurētikas, pastāstiet ārstam, jo tās var paaugstināt kalcija, magnija vai cinka līmeni, atkarībā no tā, kādas diurētikas tiek lietotas;
 • Ja Jūs lietojat antibiotikas, levotiroksīnu (vairogdziedzera hormonu), metildopu (lieto paaugstināta asinsspiediena ārstēšanai), mikofenolāta mofetilu (lieto pacienti ar transplantātu) vai eltrombopagu (lieto pie samazināta trombocītu skaita), pārliecinieties, ka lietojiet Berocca Plus vai nu 2 stundas pirms vai 4 stundas pēc šo zāļu lietošanas, lai samazinātu to mijiedarbību.

 

Berocca Plus putojošās tabletes kopā ar uzturu

Dzelzs: C vitamīns var ietekmēt dzelzs uzsūkšanos, it īpaši cilvēkiem ar dzelzs deficītu.

 

Kalcijs, magnijs un cinks: tā kā skābeņskābe (atrodama spinātos un rabarberos) un fitīnskābe (atrodama pilngraudu labības produktos) var kavēt kalcija, magnija un cinka uzsūkšanos, nav ieteicams lietot šīs zāles 2 stundu laikā pēc tādu produktu lietošanas, kas satur lielus skābeņskābes vai fitīnskābes daudzumus.

 

Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte

Grūtniecība: lietojot ieteiktajās devās, nav zināma nevēlama ietekme uz augļa/jaundzimušā veselību. Tomēr grūtniecības laikā Berocca Plus jālieto tikai pēc ārsta ieteikuma. 

Barošana ar krūti: Berocca Plus putojošo tablešu sastāvā esošie vitamīni un minerālvielas izdalās mātes pienā, taču lietojot ieteiktajās devās, maz ticams, ka tās izraisīs nevēlamas blakuspārādības bērnam.

Nepārsniedziet ieteikto devu, jo ilgstoša pārdozēšana var būt kaitīga auglim vai jaundzimušajam.

Fertilitāte: Nav pierādījumu, ka šīs zāles varētu izraisīt kaitīgu ietekmi uz reproduktīvo funkciju.

 

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Berocca Plus putojošās tabletes neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot iekārtas.

 

Berocca Plus putojošās tabletes satur B2 vitamīnu

Pēc Berocca Plus putojošo tablešu lietošanas, urīns iegūst neraksturīgi dzeltenu krāsu. Tā iemesls ir zāļu sastāvā esošais B2 vitamīns. Tas ir pilnīgi nekaitīgi.

 

Berocca Plus putojošās tabletes satur nātriju

Viena Berocca Plus putojošā tablete satur 272 mg nātrija. Ņemiet to vērā, ja ievērojat kontrolētu nātrija diētu. 

 

Berocca Plus putojošās tabletes satur saldinātājus

Berocca Plus putojošās tabletes ir saldinātas ar aspartāmu E951, mannītu E421 un kālija acesulfāmu. Aspartāms E951 ir fenilalanīna avots, kas var būt kaitīgs cilvēkiem ar fenilketonūriju. Šo zāļu lietošana nav ieteicama pacientiem ar fenilketonūriju.

Šīs zāles satur nelielu saharozes daudzumu krāsvielā.

Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesamība, konsultējieties ar savu ārstu pirms šo zāļu lietošanas.

 

Diabēta slimnieki drīkst lietot Berocca Plus putojošās tabletes.

Preču forma zālēm, uztura bagātinātajiem un medicīnas preparātiem: putojošās tabletes

Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā aprakstīts šajā instrukcijā vai kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

 

Ieteicamā deva pieaugušajiem un bērniem, kuri vecāki par 11 gadiem, ir 1 putojošā tablete dienā.

Putojošā tablete jāizšķīdina glāzē ūdens.

 

Nepārsniegt ieteicamo dienas devu.

 

Ja esat lietojis Berocca Plus putojošās tabletes vairāk nekā noteikts

 

Ja Jūs vai kāds cits (piemēram, mazs bērns) pārsniedzis Berocca Plus ieteikto devu, nekavējoties sazinieties ar ārstu, farmaceitu, slimnīcas uzņemšanas nodaļu vai Valsts toksikoloģijas centru.  

 

Nav pierādījumu, ka šīs zāles varētu izraisīt pārdozēšanu, ja tās lieto ieteicamajās devās. Pārdozēšanas simptomi var izpausties kā apjukums un kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi, piemēram, aizcietējumi, caureja, slikta dūša un vemšana.  Liela B6 vitamīna deva (200 līdz 6000 mg/dienā vairākus mēnešus vai gadus) var parādīties neiropātijas simptomi, piemēram, sāpes un durstoša sajūta ādā, it īpaši rokās un pēdās.

 

Ja Jums nepieciešama papildus informācija par šo zāļu lietošanu, jautajiet farmaceitam.

Aktīvās vielas ir:

 

 • Askorbīnskābe (Acidum ascorbicum)                             C vitamīns         500 mg
 • Tiamīna hidrohlorīds (Thiamini hydrochloridum)          B1 vitamīns         15 mg
 • Riboflavīns (Riboflavinum)                                                        B2 vitamīns         15 mg
 • Nikotīnamīds (Nicotinamidum)                                      B3 vitamīns         50 mg
 • Pantotēnskābei (Acidum pantothenicum)                                    B5 vitamīns

kalcija pantetonāta veidā                                                                                      23 mg

 • Piridoksīna hidrohlorīds (Pyridoxini hydrochloridum)   B6 vitamīns        10 mg
 • Ciānkobalamīns (Cyanocobalaminum)                          B12 vitamīns      0,01 mg
 • Biotīns (Biotinum)                                                                                    0,15 mg
 • Folskābe (Acidum folicum)                                                                      0,40 mg
 • Kalcija karbonāts 1         (Calcii carbonas)                                               244 mg
 • Magnija karbonāts 2        (Magnesii carbonas)                                         195 mg
 • Magnija sulfāta dihidrāts 2          (Magnesii sulphati dyhidras)                 328 mg
 • Cinka citrāta trihidrāts 3              (Zinci citrati tryhidras)                                      32 mg

  1 kopējais kalcija saturs 100 mg
  2 kopējais magnija saturs 100 mg
  3 kopējais cinka saturs 10 mg

 

 • Citas sastāvdaļas ir:
  citronskābe, nātrija hidrogēnkarbonāts, nātrija hlorīds, kālija acesulfāms (20 mg), aspartāms E951 (25 mg), mannīts E421 (276 mg), polisorbāts 60, nātrija karbonāts, krāsvielas - 1% SD beta karotīns un biešu sakņu ekstrakts, nātrija citrāts un maltodekstrīns un apelsīnu aromatizētājs  PERMASEAL PHS-131987.

  1% SD beta karotīns satur beta karotīnu, nātrija askorbātu, alfa tokoferolu, akācijas gumiju, kokosriekstu eļļu, saharozi un maltodekstrīnu.
  Apelsīnu  aromatizētājs PERMASEAL PHS-131987 satur garšvielas, dabiskās aromātvielas, maltodekstrīnu un Arābijas gumiju.